2024-03-29

„Polska Wybiera - Debata” w Polsat News Polityka. Włącz!

Nawiązując do tradycji kanałów informacyjnych Polsatu, ostatni tydzień przedwyborczy poświęcony jest debatom politycznym, które mają przybliżyć widzom poglądy polityków, w tym przypadku samorządowców i tym samym pomóc w podjęciu decyzji podczas oddawania głosu. Najważniejsze dla wyborców tematy w panelach od 2 do 5 kwietnia o godz. 21:00.

Przygotowanie do wyborów samorządowych
Od 2 do 5 kwietnia o godz. 21.00 Polsat News Polityka zaprasza widzów na program „Polska Wybiera - Debata”. W studiu gościć będą przedstawiciele sześciu największych komitetów wyborczych, a pytania zadawać będą dziennikarze Polsat News Polityka oraz Interii - Karolina Olejak i Przemysław Szubartowicz.

Kluczowe sprawy
Prowadzący program poruszą z politykami cztery najważniejsze dla wyborców tematy. Będą to kolejno:
2 kwietnia - Ochrona zdrowia i polityka społeczna
3 kwietnia - Ekologia
4 kwietnia - Edukacja i kultura
5 kwietnia - Finansowanie samorządu

Goście programu
Udział w debacie wezmą przedstawiciele: KW (Komitet Wyborczy) PiS, KWW Konfederacja i Bezpartyjni Samorządowcy, KKW Trzecia Droga Polska 2050-PSL, KKW Lewica, KKW KO oraz KW Stowarzyszenie „Bezpartyjni Samorządowcy”.

Zasady Debaty
Każdy z przedstawicieli komitetu będzie odpowiadał na takie samo pytanie w danym zakresie tematycznym. Będzie miał możliwość riposty po każdej turze pytań oraz swobodnej wypowiedzi po ostatniej rundzie. Odpowiedź na pytanie nie będzie mogła przekroczyć jednej minuty, podobnie riposty. Wolna wypowiedź nie może przekroczyć dwóch minut.

Program „Polska Wybiera - Debata” będzie realizowany w kompleksie studiów telewizyjnych przy ul. Łubinowej.

Polsat News Polityka to najmłodszy kanał informacyjny Grupy Polsat. Oferuje widzom m.in. bezpośrednie transmisje obrad Sejmu i Senatu. Transmituje posiedzenia wszystkich komisji śledczych oraz dwa programy publicystyczne - „Studio Parlament” oraz „Debatę Polityczną”. Polsat News Polityka można oglądać m.in. w sieciach kablowych i platformach cyfrowych.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat