2023-06-15

Nowy program w Polsat News. „Debata Wyborcza” w niedzielę

Cotygodniowe podsumowanie przygotowań do kampanii wyborczych czołowych partii politycznych. W roli prowadzącego dziennikarz polityczny Polsat News Wojciech Dąbrowski. „Debata Wyborcza” od 2 lipca w niedzielę o godz. 19:50 na antenie Polsat News. Również od tego dnia dodatkowa emisja programu „Raport dnia” w niedzielę, dzięki czemu będzie on nadawany codziennie o godz. 21:00

Pełen obraz kampanii wyborczej
„Debata Wyborcza” to program podsumowujący przygotowania do kampanii wyborczych czołowych partii w kraju. - Politycy na dobre już rozpoczęli kampanię wyborczą, spotykają się z wyborcami, organizują konwencje programowe, świat polityki żyje już wyborami. W przestrzeni medialnej aż wrze od emocji i argumentów. Zbierzemy, uporządkujemy i przedstawimy widzom pełen obraz w programie „Debata Wyborcza” - mówi Dorota Gawryluk, Dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji POLSAT. W roli prowadzącego dziennikarz polityczny Polsat News Wojciech Dąbrowski.

„Raport dnia” codziennie o godz. 21:00
Tuż po „Debacie Wyborczej” nadawanej o 19:50, widzowie Polsat News będą mogli obejrzeć „Raport dnia” - teraz już codziennie o stałej porze, o godz. 21:00. - Ten program bardzo się widzom spodobał. To kwintesencja tego, co się wydarzyło w Polsce i na świecie. W dynamicznej i nowoczesnej formule, także z komentarzami z social mediów i prognozą pogody - dodaje Dorota Gawryluk.

Wyniki oglądalności
Od wprowadzenia programu na antenę, „Raport dnia” co tydzień dociera do prawie 1,3 mln widzów (1 267 657 - średni zasięg tygodniowy w okresie 20.02.2023 do 11.06.2023) a całym okresie - do 12 czerwca 2023 roku kontakt z nim miało ponad 5 milionów odbiorców (5 180 765 - całkowity zasięg programu od jego startu).

Codziennie Polsat News średnio ogląda 2,6 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 6,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne - Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24 oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń. Informacje Polsatu to także silna część internetowa - poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl. Łącznie 23 mln mieszkańców Polski co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat - stacje i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

Zaufanie ze strony widzów
Polsat News zbudował sobie pozycję najbardziej wiarygodnej i obiektywnej stacji informacyjnej w Polsce. Wysoką pozycję i zaufanie widzów kanału potwierdzają badania CBOS-u, według których Polsat News jest uznawany za najbardziej wiarygodny i bezstronny - o tym, że nie faworyzuje żadnej opcji politycznej, przekonanych jest 59% widzów. Według ostatniego raportu CBOS-u: „W ciągu ostatnich siedmiu lat wśród Polaków zmniejszyło się znaczenie telewizji i telewizyjnych programów informacyjnych jako najważniejszego źródła wiedzy o wydarzeniach w kraju i na świecie. [...] Jedynie Polsat, w stosunku do 2016 roku, dzięki popularności Polsat News powiększył grono swoich odbiorców”.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat