2024-04-02

„Ninja Warrior Polska”: Powroty mocnych zawodników. Udane?

Dobrze znani widzom uczestnicy z celem, aby dostać się do wielkiego finału dziewiątej edycji. Jak poradził sobie dwukrotny zdobywca tytułu Last Man Standing Igor Fojcik? Czy po przerwie od zmagań na torze Mateusz Skrodzki wciąż jest w formie? Jaki wynik osiągnął Mariusz Bulandra, który w poprzednim sezonie atakował Midoriyamę? „Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Truskawka na torcie
- Co tam lamparty? Ładne koszulki! - ocenił Tomasz Hajto, były reprezentant Polski w piłce nożnej i obecnie komentator sportowy. Gość specjalny dołączył do zabawy wraz z Karoliną Gilon, Łukaszm „Jurasem” Jurkowskim i Jerzym Mielewski. Co działo się w piątym odcinku programu? Sprawdźmy!

Tor eliminacyjny

Etap składał się z następujących przeszkód: Bieg parkourowca, Zjazd na stożku, Ruchome dachy, Obrotowe kosze, Rzut pierścieniem i Krzywa ściana.

Kamil Domański ze szkoły na tor

Rywalizację rozpoczął debiutant, który na co dzień pracuje jako wuefista. - Pokaż nam swoje możliwości! - zachęcał zawodnika Jerzy Mielewski. 26-latek utknął nad basenem już przy drugiej przeszkodzie. - Nie puścił się w tempo. Można się rozbujać, ale na niewiele się to zda - skomentował Łukasz „Juras” Jurkowski.
Przeszkoda eliminująca: Zjazd na stożku

Jakub Kucner z sukcesem?

Pracował kiedyś jako trener personalny, ale rozpoznawalność zdobył jako fotomodel i aktor. W 2019 roku uczestniczył w programie „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”, a od 2022 roku można go oglądać w serialu „Policjantki i policjanci” w Czwórce. - To mój pierwszy raz na torze, trochę się stresuję, ale mam nadzieję tylko, że ta pierwsza przeszkoda nie będzie powodem wylądowania w basenie - mówił przed startem. Jego życzenie poniekąd się spełniło.
Przeszkoda eliminująca: Zjazd na stożku

Oskar Haracz przekroczył swoją granicę

- Wrestling to jest show, a ja stawiam teraz na sport. Moim celem jest to, żeby przekraczać granice w „Ninja Warrior”- mówił Oskar Haracz przed wejściem na start. I słowa dotrzymał! 28-latek z Wrocławia zameldował się z powodzeniem na Krzywej ścianie.
Czas: 01:20.10

Szymon Olpiński najlepszy z rodziny

Zawodnik wystąpił w programie wraz z ojcem Marcinem i kuzynem Krzysztofem, ale to on osiągnął najlepszy wynik z całej trójki. - Przygotowywałem się pół roku, codziennie trenowałem właściwie - zdradził zawodnik. - Tego chłopaka nie da się złamać - ocenił Łukasz „Juras” Jurkowski.
Czas: 01:48.70

Michał i Paweł Danilczukowie spełnili obietnicę

Michał Danilczuk, tancerz znany z programu „Dancing with the Stars”, dotrzymał słowa i przyjechał do programu wraz z bratem, kierowcą rajdowym. - Przygotowywałem się dwa tygodnie - ujawnił mężczyzna, który walczy o Kryształową Kulę w parze z blogerką modową Julią „Maffashion” Kuczyńską. 31-latek dotrwał zaledwie do drugiej przeszkody, a Pawłowi poszło o wiele lepiej - spadł dopiero przy Obrotowych koszach.
Przeszkoda eliminująca: Zjazd na stożku (Michał)
Przeszkoda eliminująca: Obrotowe kosze (Paweł)

Mateusz Skrodzki wrócił po przerwie do programu

- Chciałem, żebyście się po prostu za mną stęsknili za mną - tłumaczył swoją nieobecność w ostatnich sezonach. W rozmowie z Karoliną Gilon zdradził, że w międzyczasie został tatą po raz drugi i walczył z cukrzycą jednego z dzieci. Sprawy rodzinne pod kontrolą, a więc czas na bieg! - Zobacz, jaki luz, jaka zabawa. Wraca w wielkim stylu - komentował Łukasz „Juras” Jurkowski. Zawodnik przeszedł eliminacje i zakwalifikował się na Power Tower.
Czas: 00:49.70

Mariusz Bulandra myślami w finale

- To jest moja czwarta edycja. W ósmej znalazłem się pod liną. Wejście na Górę Midoriyama było dużym szczęściem, zamierzam poprawić ten wynik i wcisnąć buzzer - zapowiedział Mariusz Bulandra. Pierwszy etap planu został wykonany, bowiem 34-latek ukończył tor eliminacyjny. - Lina śni mi się po nocach teraz. W każdej wolnej chwili katuję linę - powiedział zawodnik po wszystkim.
Czas: 00:59.60

Igor Fojcik tym razem bez błędu

Dwukrotny zdobywca tytułu Last Man Standing w poprzednim sezonie miał pecha, ale tym razem zadbał o detale w wyścigu. - Mam nadzieję, że tej presji nie ma, bo liczymy na Igora bardzo - ocenił Łukasz „Juras” Jurkowski. Igor Fojcik nie zawiódł i zmierzył się w pojedynku na Power Tower. - Odkuł się - podsumował Jerzy Mielewski.
Czas: 00:50.90

Power Tower

Pojedynek dwóch „sprinterów”. W starciu Mateusz Skrodzki i Igor Fojcik. Ostatecznie na dwunastometrowej wieży lepszy okazał się ten drugi. Stawką wyścigu był złoty bilet i bezpośredni awans do finału.

Wyniki eliminacji. Do półfinału awansowali:

1. Mateusz Skrodzki - 00:49.70
2. Igor Fojcik - 00:50.90
3. Mariusz Bulanda - 00:59.60
4. Oskar Haracz - 01:20.10
5. Michał Grygowicz - 01:46.80
6. Szymon Olpiński - 01:48.70
7. Cezary Szulwach - 01:54.20
8. Michał Baryza - 02:07.70
9. Kinga Klusycka-Chyba - 04:52.10
10. Mariola Latawska - 01:12.70

Tor półfinałowy

Etap składał się z pięciu przeszkód: Monety, Motylki, Ruchomy drążek, Gra w kości i Mini Mido.

Szymon Olpiński ze spokojem do finału

- Spokój cechuje mistrzów, a bezwzględnie on jest mistrzem sportu - mówił Łukasz „Juras” Jurkowski. I miał rację! Zawodnik udowodnił, karate to nie jedyna dziedzina, w której sprawdza się bezbłędnie.
Czas: 01:11.90. Kwalifikacja do finału!

Oskar Haracz pokazał siłę

- Tor półfinałowy jest totalnie inny niż eliminacyjny. Jest nastawiony typowo na siłę, ale nie będę ukrywać, że jest to też moja zaleta - mówił Oskar Haracz przed startem. Pewność siebie i sportowe umiejętności zapewniły mu bardzo dobry wynik. - W końcu drugi finał. Cieszę się - powiedział po zjechaniu z Mini-mido.
Czas: 01:19.90. Kwalifikacja do finału!

Mariusz Bulandra odnalazł się w żywiole

Jako ostatni o swoją szansę na finał walczył jeden z weteranów show. Swój bieg zadedykował córce. - Mimo strategii i tak pójdę na żywioł - stwierdził zawodnik. Ryzyko się opłaciło! Mężczyzna był najszybszy w drugim etapie rywalizacji i otrzymał miejsce w finale „Ninja Warrior Polska”.
Czas: 01:10.70. Kwalifikacja do finału!

Najlepsza czwórka 5. odcinka

Igor Fojcik - 00:29.90 (Złoty bilet)
Mariusz Bulanda - 01:10.70
Szymon Olpiński - 01:11.90
Oskar Haracz - 01:19.90

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat