2024-03-03

„Państwo w Państwie” - odcinek 515, na żywo 3 marca

44-letnia kobieta uwiodła czternastolatka! Chłopiec rzucił szkołę, uciekł z domu i najprawdopodobniej uzależnił się od bardzo silnych leków przeciwbólowych. Zdesperowani rodzice od lat szukają pomocy od organów państwa. Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na odcinek programu „Państwo w Państwie” emitowany na żywo w niedzielę 3 marca o godz. 19:30 w Polsacie.

Wspólnie z nastolatkami
Nastoletni Adam w 2022 roku po przeprowadzce z rodzicami do nowej miejscowości zaczął spotykać się z nową grupą znajomych i wszedł w związek ze swoją rówieśnicą - Martyną. Chwilę później jednak zaczęły się problemy - nastolatkom towarzyszyła Magdalena, matka Martyny. Wówczas 44-letnia kobieta tłumaczyła, że ma dużo wolnego czasu, więc spędza go w ten sposób. Nastolatkowie z tej grupy wspominają, że była to dla nich niezręczna sytuacja: dużo starsza kobieta, matka jednej z koleżanek, dołączyła do nich nie w roli dorosłego opiekuna, ale po prostu towarzysko. Jeden z chłopców określił jej zachowanie jako „dorosłe dziecko”.

Obawa o dziecko
To jednak musiało zaimponować Adamowi, który to coraz częściej zamiast ze swoją dziewczyną, zaczął spędzać czas z jej matką. Potwierdzają to członkowie tej grupy. Rodzice Adama mieli go kilkukrotnie przyłapać sam na sam z Magdaleną. W końcu zdesperowana matka zdecydowała się śledzić syna - zobaczyła przez okno, że jest z Magdaleną w jej mieszkaniu i chodzi bez koszulki. Wtedy rodzice zaczęli podejrzewać, ze ich syna z dużo starszą kobietą łączy relacja intymna.

Romans ze starszą kobietą
Mimo próby zablokowania tej relacji chłopiec potajemnie spotykał się ze swoją starszą partnerką - wychodził z domu pod pozorem spotkania się z kolegami, albo kobieta odbierała go ze szkoły. Podejrzenia potwierdziły się niedługo później - do matki dotarły smsy pisane przez Magdalenę do swoich znajomych. Jednoznacznie mówiły one o tym, że kobieta utrzymuje relację intymną z chłopcem, wówczas jeszcze przed 15. rokiem życia. Chłopiec miał do tego również przyznać się swojej korepetytorce.

Ucieczka z domu
Rodzice zgłosili sprawę na prokuraturę. Mimo dowodów śledczy umorzyli sprawę, bazując na zeznaniach chłopca, który wszystkiego się wyparł. Po zakończeniu postępowania sprawy przybrały jeszcze gorszy obrót- nastolatek uciekł z domu, rzucił szkołę i mieszka ze swoją partnerką. Mimo decyzji sądu o umieszczeniu go w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym policja nie jest w stanie go zatrzymać.

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat