2024-02-04

„Państwo w Państwie” - odcinek 512, na żywo 4 lutego

Okradli go... a teraz jeszcze musi zapłacić! Kolega ukradł panu Krzysztofowi obrączkę z samochodu, kiedy ten podwoził go do pracy. Złodziej nigdy nie oddał pieniędzy, a komornik przez sześć lat nie był w stanie ściągnąć z niego ani grosza. A na koniec, kosztami obarczył poszkodowanego mężczyznę! Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na odcinek programu „Państwo w Państwie” emitowany na żywo w niedzielę 4 lutego o godz. 19:30 w Polsacie.

Zuchwałe zachowanie
Trudno wyobrazić sobie bardziej bezczelną kradzież. Kiedy Krzysztof Dąbrowski podwoził kolegę z pracy, ten ukradł leżącą w samochodzie obrączkę. Mimo że po kilkunastu godzinach złodziej został złapany i przyznał się do winy, nigdy tak naprawdę nie został ukarany za to co zrobił. Sąd skazał go jedynie na 30 godzin prac społecznych i zwrot kosztów obrączki.

Rachunek dla ofiary
Pieniądze za obrączkę miał odzyskać komornik. Miał, bo przez sześć lat nie ściągnął ani grosza. Tłumaczy to faktem, że mężczyzna nie pracuje legalnie i ukrywa dochody, a dodatkowo ma zobowiązania alimentacyjne, które ściągane są w pierwszej kolejności. Po upływie sześciu lat komornik sprawę umorzył, a pieniędzy zażądał... od okradzionego mężczyzny. Zdaniem komornika ktoś musi zapłacić za jego czynności, a że nie da się nic ściągnąć z dłużnika, rachunek musi pokryć jego ofiara.

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat