2024-02-11

„Państwo w Państwie” - odcinek 513, na żywo 11 lutego

Bezdomny, chory psychicznie mężczyzna okazał się receptą wrocławskich policjantów na złe statystyki! Został oskarżony o dwadzieścia sześć czynów, z których najprawdopodobniej popełnił tylko kilka. Dlaczego było to możliwe? Kto odpowiada za taką sytuację? Czy wobec tych osób zostaną wyciągnięte konsekwencje? Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na odcinek programu „Państwo w Państwie” emitowany na żywo w niedzielę 11 lutego o godz. 19:30 w Polsacie.

Zeznania za „nagrodę”
Policja posłużyła się bezdomnym mężczyzną, któremu przypisywała czyny, których nie popełnił. Wszystko po to, żeby poprawić statystyki i wykazać, że potrafi prowadzić sprawy wieloczynowe. Mężczyzna miał przyznać się do nich w zamian za hot-doga ze stacji benzynowej.

Zatajona informacja
Zdaniem informatora, komendantka, która stawiała mu zarzuty, wiedziała, że jest on osobą leczoną psychiatrycznie, nie uwzględniała tego jednak w protokołach (żeby uniknąć powoływania biegłych psychiatrów, którzy sprawdziliby poczytalność).

„Kozioł ofiarny”
Po mężczyźnie widać, że nie jest osobą zdrową psychicznie, a jego stan psychofizyczny nie jest normalny. Przyznał się policjantom do czynów, których nie popełnił. Funkcjonariusze najprawdopodobniej wykorzystali jego stan zdrowia, żeby przypisać mu sprawy niewykryte (takie, w których nie było monitoringu ani śladów) i tym samym zamknąć postępowania.

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat