2023-11-29

„Żony Warszawy”: Tego nie zobaczyliście w programie

Galeria zdjęć z planu, kulisy nagrań i sceny, które nie zostały pokazane w odcinkach. Zobacz bohaterki show i tworzącą go ekipę, która jest liczniejsza, niż by się to mogło wydawać. Przekonaj się, jak wygląda realizacja reality show na niepublikowanych wcześniej fotografiach zrobionych w czasie przygotowań do programu. Poznaj „The Real Housewives. Żony Warszawy” od kuchni.

W towarzystwie kamer i nie tylko
Realizacja nagrań do reality show wymaga więcej sprzętu i liczniejszej ekipy niż wydawałoby się wielu widzom. Każdą z rozmów, które oglądali na ekranach, śledziły co najmniej dwie kamery. Do tego dochodzi oświetlenie, mikrofony, podglądy i wiele innych urządzeń, obsługiwanych przez cały sztab ludzi.

Tłumy na planie
Te same scenki wyglądają zupełnie inaczej oglądane z dystansu, a nie okiem kamery. W pogaduszkach na tarasie w Wiśle więcej osób było za kamerami niż przed nimi, podobnie na motorówce, gdzie operatorzy i dźwiękowcy ledwo się mieścili razem z bohaterkami programu.

Krok w krok
Czasami dogrywanie efektownych scenek wymagało od operatorów akrobatycznych umiejętności, chodzenia tyłem, wspinania się, aby nadążyć za akcją i uwiecznić najważniejsze wypowiedzi. Nie mówiąc już o zachowywaniu równowagi w czasie zdjęć na wodzie.

Nie całkiem w cztery oczy
Nawet rozmowy sam na sam naszych bohaterek i ich bliskich nie przebiegały w intymnej atmosferze. Była ona iluzją telewizyjną, bo romantycznej randce Basi z mężem, trudnych rozmowach Sary z babcią, przyglądały się oczy wielu kamer i obsługujących je ludzi.

Ostra selekcja
Przygotowania do programu tego typu to setki godzin nagrań wieloma kamerami, wywiady i materiały dodatkowe. Zadaniem twórców programu jest wybranie najciekawszych, najbardziej emocjonujących oraz najważniejszych dla akcji odcinka i całego show fragmentów tych filmów. Do ostatecznej wersji nie trafia nie tylko wiele kwestii i sytuacji, ale całych wydarzeń, jak wypad do salonu sukien Ani, nocna impreza na basenie w Wiśle czy czas, który Anita spędza z dziećmi.

Wszystkie odcinki programu The Real Housewives. Żony Warszawy oglądaj online na polsatboxgo.pl.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat