2023-11-27

Arkadiusz Krygier: „Solówka” z „Gliniarzem” i prośby o pomoc

Aktor opowiada POLSAT.PL o interesujących spotkaniach z fanami serialu poza planem. Starszego aspiranta Olgierda Mazura gra od samego początku produkcji, czyli przez 15 sezonów i jak mówi, nie może doczekać się tysięcznego odcinka przygód funkcjonariuszy Centralnego Biura Policji. Czy często jest mylony ze swoją postacią? Jak reagują na niego fani „Gliniarzy” na co dzień?

Dwa oblicza
Widzowie często utożsamiają aktorów z granymi przez nich postaciami. Po ponad siedmiu latach emisji bohaterowie serialu „Gliniarze” i ich brawurowe akcje z pewnością zapadli w pamięć wielu osób. Czy Olgierd stał się na tyle realną postacią, że ludzie zaczepiają grającego go Arkadiusza Krygiera na ulicy, myląc z policjantem? - Coraz rzadziej, ale tak, bywały takie sytuacje i prośby o pomoc - przyznaje aktor w rozmowie z POLSAT.PL.

Prawdziwe wyzwania
Oprócz zgłaszania spraw do rozwiązania przez sprawdzonych w setkach akcji policjantów CBP, zdarzali się też widzowie, którzy rzucali im wyzwanie. - Raz się trafili podchmieleni goście, którzy chcieli wyjść z knajpy na „solo” z policjantem, ale pozostali są super - śmieje się odtwórca roli Olgierda.

Fani doskonali
Serial „Gliniarze” ma wiernych i bardzo aktywnych w sieci wielbicieli. Jeden z internetowych fanklubów produkcji obchodził w listopadzie 2023 roku pięciolecie istnienia. Ale spotkania w codziennym życiu również są wyjątkowo sympatyczne. - Mamy tak pozytywny odzew ze strony osób, które nas spotykają na ulicach, w sklepach, że mam nadzieję, że tak mają wszyscy aktorzy, a jak nie, to im tego mocno życzę - mówi Arkadiusz Krygier, przekazując olbrzymie wyrazy podziękowania dla fanów.

Finał 15. sezonu serialu Gliniarze w poniedziałek 27 listopada o godz. 17:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat