2023-11-03

„Aquaria Tour”: Co działo się w Warszawie? Oto skrót show!

Widzowie Polsatu mieli okazję zobaczyć fragmenty wielkiego koncertu Dody. Gwiazda przygotowywała wydarzenie m.in. we współpracy z producentem Łukaszem Zaradkiewiczem, reżyserem Michałem Pańszyczkiem i choreografką Magdaleną Brdey. Podczas występu nie mogło zabraknąć takich przebojów jak „Don’t Wanna Hide”, „Fake Love”, „Melodia ta” i „Girls to Buy”.

Wielkie wejście
Wszystko, co robi Doda musi być spektakularne. Taki też był początek show w hali 2400 Polsatu w Warszawie. - „Aquaria”. Wystarczająco silna, by utrzymać statek i tak delikatna, by przelecieć przez palce. Artysta jest niczym więcej niż człowiekiem uniesionym przez „Aquarię” - tymi słowami rozpoczęło się intro z wizualizacjami, za które odpowiadał reżyser Michał Pańszczyk. Doda, zgodnie z obietnicą złożoną w programie „Doda. Dream Show”, wyszła z muszli, niosąc świecącą perłę. Na start wybrzmiał przebój „Don’t Wanna Hide”.

„Stąd się wzięła moja siła...”
- Jest mi bardzo miło, że jesteście tutaj ze mną, że spotykamy się znowu po trzech latach niekoncertowania - Doda zwróciła się do publiczności. - „Doda, Doda, Doda” - skandowali fani. „Aquaria Tour” to nie tylko niezwykłe połączenie muzyki, tańca, akrobacji i artystycznych wizualizacji, ale także wielkie emocje i moc wzruszeń. Utwór „Zatańczę z aniołami” traktujący o depresji, walce z nią i zwycięstwie, to jedna z ważniejszych pozycji w dyskografii Dody. Widzowie Polsatu zobaczyli również, jak wyglądało wykonanie takich piosenek jak „Tylko ja i ty”, „Fake Love” i „Pewnie już wiesz”.

„To mój wulgartyzm”
- W każdej wizualizacji przesłanie jest inne. Dlatego trzeba wszystkiego samemu wysłuchać. Po to specjalnie stworzyłam tę formę przekazu, żeby nie kondensować treści w jednej wypowiedzi - mówiła Doda w rozmowie z POLSAT.PL. Jednym z takich filmów jest „To mój wulgartyzm”. - Jestem rekinem show-biznesu, bo nie chciałam być płotką. Nie radzę na mnie polować, bo podobno odbijam się czkawką - oznajmiła gwiazda w materiale. Po tej części wideo wokalistka sięgnęła m.in. po utwór „Girls to Buy”, kojarzący się z filmem „Dziewczyny w Dubaju”. Zagrano jeszcze „Chcę cię coraz więcej”. - Jesteście gotowi? No to jedziemy! - spytała diwa. Odpowiedź publiczności? Głośne „tak”! Wszyscy razem odśpiewali refren singla zatytułowanego „Melodia ta”. Nie mogło zabraknąć również utworu „Nim zajdzie słońce”. To duet ze Smolastym, który znalazł się na szczycie list przebojów w całym kraju. Raper pojawił się jako gość specjalny wydarzenia.

Co na koniec?
- Bardzo, bardzo chciałam dać coś moim fanom, pokazać im, jak wygląda moja praca, od strony muzyki, od strony tej artystycznej. Chciałam pozostawić kawałek siebie. Dziękuję Telewizji Polsat, która zdecydowała się pokazać to na głównej stacji - powiedziała gwiazda o „Doda. Dream Show”. Brawom nie było końca, a w finałowej części wydarzenia zaprezentowano utwór „Mama”. To nowość, która znalazł się na wersji deluxe płyty „Aquaria”. Premiera albumu odbyła się 4 października 2023 roku. Kolejne koncerty „Aquaria Tour” w Łodzi (20 stycznia 2024 roku) i Krakowie (6 stycznia 2024 roku).

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat