2023-10-19

„Przyjaciółki” - odcinek 261: Najważniejsze jest zdrowie

Po trudnych wydarzeniach w życiu dbanie o zdrowie fizyczne i psychiczne w końcu nabiera dla przyjaciółek znaczenia. Patrycja kontynuuje terapię, a Anka z trudem dochodzi do siebie po porwaniu Oliwiera. Za namową Strzeleckiej dziewczyny udają się do ginekologa na badania profilaktyczne. Inga ma powody do niepokoju... „Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Polsacie.

Dobre serce
Inga na prośbę córki przyjmuje do byłego pokoju Hani koleżankę ze studiów - Nur. Dziewczyna jest w trudnej sytuacji, została wyrzucona z pokoju, który wynajmowała i grozi jej deportacja. W swoim kraju protestowała przeciwko noszeniu hidżabów i jest niemile widziana, stąd powrót do rodzinnych stron nie jest możliwy. Jej sąsiad Szymon za poradą prawnika znajduje pracę w barze z kanapkami. Wraz z Robertem i Andrzejem Inga stara się go wesprzeć, jednak ich działania odnoszą odmienny skutek.

Kobiece sprawy
Anka nadal namawia dziewczyny na badania profilaktyczne. Przyjaciółki udają się do kliniki, wiedząc, że Zuza chciałaby, aby zadbały o swoje zdrowie. Niestety Inga nie ma dobrych wyników. Na jej macicy są mięśniaki na tyle duże, że czeka ją operacja. Jak poradzi sobie z tą trudną wiadomością?

Postępy w leczeniu
Patrycja kontynuuje terapię. Przełamuje się i zaczyna zapisywać swoje przemyślenia. Źródło problemu zdaje się leżeć w relacji z Klarą, jej ciotką i prawną opiekunką z dzieciństwa, która zajęła się nią po stracie rodziców. Patrycja i Wiktor starają się naprawić swój związek. Wspólnie wybierają się do stadniny. Czy mimo kłótni wypad na konie okaże się udany?

Lęk o wnuka
Po porwaniu Oliwiera Anka i Paweł boją się o niego i ciągle upewniają się, że nic mu się nie stało. Julka chce go odebrać od dziadków wcześniej, niż wcześniej planowała. Twierdzi, że z porwaniem nie ma to nic wspólnego, ale Strzelecka uważa inaczej. Czuje się winna incydentu z wnukiem, nie może skupić się na pracy i ma przez to problem z prowadzeniem programu. Boi, że znów popełni błąd i zbytnio komuś zaufa.

„Przyjaciółki” - sezon 22, zobacz odcinek 261:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial