2023-10-03

Ewa Wachowicz: Te przetwory zawsze robię do swojej spiżarni

Autorka programu „Ewa gotuje” o trzech smakach, które przygotowuje na zimę. Późne lato i jesień to czas, aby zatrzymać aromat owoców i warzyw tak, żeby były bazą do przyrządzania dań zimą. Ewa Wachowicz zawsze stawia na lokalne i sezonowe produkty i jest zwolenniczką przetworów. Wieloma z nich dzieliła się już w programie. A bez czego prywatnie nie wyobraża sobie swojej spiżarni?

Na czarną godzinę
Program „Ewa gotuje” to atrakcyjne przystawki, pyszne i czasem zaskakujące dania i desery. Ale często zdarza się, że gospodyni podpowiada widzom sposoby na przechowywanie smaków w domowej spiżarni. Sałatki, marynaty, syropy i konfitury już nie raz były gwiazdami odcinka. A jakie przetwory prywatnie najczęściej robi Ewa Wachowicz.? - Mój numer jeden to kiszone ogórki - zdradza.

Sposób na owoce
Chętnym na mniej wytrawne smaki Ewa Wachowicz też ma coś do polecenia. - Na drugim miejscu jest konfitura z truskawek. Robię ją sama, zawsze po swojemu. Osobiście wybieram owoce. Są tak słodkie, że bardzo mało słodzę, ale je bardzo długo gotuję, aż wychodzi bardziej takie powidło. Mam specjalny kocioł właśnie do gotowania przetworów owocowych. Zawsze robię powidła śliwkowe - dodaje.

Witaminy na zimę
Wśród ulubionych przepisów na przetwory autorki programu „Ewa gotuje” nie może zabraknąć pewnej bazy na zimowe potrawy. - Robię własne przeciery pomidorowe. Mam swoją szklarenkę i bardzo mi obrodziły pomidory - przyznaje Ewa Wachowicz w rozmowie z POLSAT.PL. Kolejne przepisy, które pozwolą zatrzymać smaki owoców i warzyw na chłodniejsze dni w kolejnych odcinkach programu.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.