2023-09-28

„Ewa gotuje”: Międzynarodowe smaki prosto na polski stół

Szwedzka sałatka, nasza zupa, gruzińskie szaszłyki i amerykańskie brownie w jednym odcinku. Cała sztuka tkwi w szczegółach i sposobie podania, dlatego warto sprawdzić jak Ewa Wachowicz i jej asystent Adam serwują dania. Nie brak też gościa specjalnego, który opowiada o swojej pasji wspinaczki wysokogórskiej. „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:10 w Polsacie.

Sałatka szwedzka
Gotowanie zaczyna się od przysmaku ze Szwecji, który od lat jest popularny w Polsce. Adam robi klasyczną słodko-kwaśną sałatkę z ogórków, świetną jako dodatek do dań.

Krem z ziemniaków z kaszanką
Ewa Wachowicz pokazuje, jak przyrządzić klasyczny, typowo polski krem z ziemniaków. Co ciekawe, z dodatkiem krążków kaszanki w panierce z bułki tartej z dodatkiem sezamu i mielonego imbiru.

Szaszłyki gruzińskie
W przygotowaniu dania głównego pomaga Adam, który razem z Ewą Wachowicz robi mięso grillowane na długich szpadkach, pieczone nad starym metalowym paleniskiem. Do rozpalenia żywego ognia gospodyni używa wysuszonych gałązek winogronowych.

Brownie
Na deser amerykańska klasyka. Wilgotne w środku brownie ciasto udekorowane kremem na bazie śmietany, mascarpone i masła orzechowego oraz malinami.

Gość specjalny
Ewa Wachowicz rozmawia też z Marią Leśniak, która opowiada o swej pasji do wysokogórskich wędrówek.

Jak przygotować poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 489. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.