2023-09-21

„Ewa gotuje”: Zaskakująca zamiana miejsc w programie

Po raz pierwszy asystent Adam na głównym planie. Co smacznego proponuje widzom? Jego danie to prażonka, do której wykonania oczywiście przykłada też rękę gospodyni programu. W odcinku również zupa jarzynowa ze specjalnym, inspirowanym Bałkanami dodatkiem oraz najprostsze ciasto z owocami, z którym poradzi sobie każdy. „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:10 w Polsacie.

Prażonka z kociołka
Odcinek zaczyna się nietypowo, bo… bez Ewy Wachowicz! A to dlatego, że jej kulinarny asystent Adam postanawia zrobić niespodziankę i samodzielnie zabrać się za danie główne. Niestety, nie udaje mu się wszystkiego przygotować na czas, ponieważ gospodyni nakrywa go, gdy kończy kroić składniki do prażonki. Układanie rzeczy w kociołku odbywa się już pod czujnym okiem autorki programu.

Zupa jarzynowa z ajvarem
Następnie Ewa Wachowicz pokazuje, jak ugotować znakomitą jesienną zupę jarzynową doprawioną bałkańskim ajvarem, czyli pełną smaku i zapachów pastą z pieczonych warzyw z przewagą papryki.

Ciasto na oleju z jabłkami i kakao
Na deser w planie ciasto na oleju rzepakowym, z jabłkami i kakao. Przepis jest bardzo prosty, więc to doskonała receptura dla wszystkich, którzy dopiero zaczynają przygodę z pieczeniem.

Jak przygotować poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 488. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.