2023-09-14

Kuba Szmajkowski: Nigdy w życiu wcześniej nie rapowałem

Uczestnik „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” dla POLSAT.PL o zwycięskiej metamorfozie. W specjalnej rozmowie opowiada o tym, jak i dlaczego docenił postać Kendricka Lamara. Piosenkarz pochyla się nad przesłaniem utworu „Humble”. Kuba Szmajkowski ocenia również całą przygodę w muzycznej produkcji. Nowe odcinki programu w piątek o godz. 20:05.

- Jakie były Twoje pierwsze myśli, gdy wylosowałeś Kendricka Lamara?
- Byłem przerażony, ponieważ nigdy w życiu nie rapowałem. Moi przyjaciele i siostra na co dzień słuchają takiej muzyki, więc od razu bałem się porównań do oryginału i oceny najbliższych mi osób. Natomiast potraktowałem to jako wyzwanie i starałem się wyluzować.

- Czy jest coś, co zaciekawiło cię w nim pod kątem artystycznym?
- Wiedziałem, kim jest Kendrick Lamar, lecz dopiero teraz, dzięki programowi, mogłem się zbliżyć do jego postaci i sprawdzić kim tak naprawdę jest. Obejrzałem mnóstwo jego występów i niebywałe jest to jak ogromną charyzmę sceniczną posiada. Używa wielu wulgaryzmów w tekstach nie bez powodu. Dzięki tej dosadności skupia uwagę odbiorcy na tym, co tak naprawdę chce przekazać. W tekście piosenki „Humble” raper wspomina swoje dzieciństwo, ubóstwo, w którym żył i ciężkie chwile, które przechodził w swoim życiu. Wyznaje, że jest dumny z tego, do czego doszedł, tego jak wiele zarobił i tego, co posiada.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

- Jaki był klucz do wygranej z utworem „Humble”?
- Nie mam zielonego pojęcia. Zrobiłem, co w mojej mocy, wszedłem w postać, najbardziej jak tylko potrafiłem. To była naprawdę ciężka praca, zaczynając od tekstu, a kończąc na ruchu scenicznym. Jestem mega szczęśliwy, że tak mnie doceniono. Mam nadzieję, że widzom również się spodobał ten występ.

- Jak byś ocenił przygodę w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- To chyba najcięższy program, w jakim przyszło mi brać udział. Widzę, jak rozwijam się z każdym nowym odcinkiem. Dotykam repertuaru, którego w życiu bym nie dotknął. Zaskoczyło mnie to, że rzeczywiście zmiana barwy i głosu jest możliwa. Trochę w to nie wierzyłem, ale dzięki pani Agnieszce udaje się to osiągnąć. Wszyscy uczestnicy są wspaniali i czujemy się dosłownie jak jedna wielka rodzina.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

- Czego mogą się spodziewać widzowie po metamorfozie w lidera Maneskin?
- Myślałem, że Kendrick był szczytem poziomu trudności, a jednak okazuje się, że Maneskin to również nie jest łatwe zadanie. Nie chcę za wiele zdradzać, ale naprawdę będzie się działo, dlatego trzymajcie kciuki i oglądajcie występ.

  

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo