2023-09-08

Kuba Szmajkowski najlepszy w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Uczestnik w roli Kendricka Lamara wygrał drugi odcinek 19. sezonu muzycznego show. Jego wykonanie utworu „HUMBLE.” było najlepsze nie tylko według jurorów, ale również uczestników. Oprócz jednego z czołowych reprezentantów sceny hip-hopowej widzowie mieli okazję podziwiać występy takich artystów jak: Anthony Kiedis (Red Hot Chilli Peppers), Ed Sheeran, Yann Destagnol (Modjo), Sława Przybylska, Libianca, Titiyo i Beyoncé.

Tabela z punktacją
Po pierwszym odcinku na szczycie rankingu znalazła się Jagoda Szydłowska, która otrzymała 45 punktów. Kto drugi? Kuba Szmajkowski zdobył 27 punktów. Potencjalną finałową czwórkę zamykali Nick Sinckler (20 punktów) i Ewelina Flinta (14 punktów). To jednak dopiero początek rywalizacji o Złotą Twoją Twarz. Jak gwiazdy prezentowały się w kolejnych metamorfozach? Sprawdźmy!

Popularne papryczki z Los Angeles
- Niezwykle się cieszę, że będę mógł wejść w buty Anthony'ego Kiedisa - mówił Marcin Januszkiewicz o liderze legendarnej kapeli Red Hot Chilli Peppers. Aktor przyznał, że od wielu lat jest fanem rockowego zespołu. Utwór, który wybrał to „Can't Stop” z 2003 roku. Jak skomentował referencję z klipu? - Tak do końca nie wiem, co się dzieje w teledysku. Widziałem, ale ciężko to określić, bo tam się dzieje wszystko - opisywał absurdalną wizualizację. A jak jurorzy ocenili ten występ? - Głosowo znakomity - skomentowała Małgorzata Walewska jeszcze w trakcie show. - To szaleństwo w oczach. Super! - powiedziała po wszystkim. - Jestem zachwycony, bardzo mi się podobało. Doceniam to, że miałeś bardzo dużo rzeczy do ogarnięcia. Ja bym tego nie ogarnął. I w życiu bym się nie odważył bez koszulki - żartował Paweł Domagała.

Jedna z największych gwiazd popu
Ed Sheeran to postać, której nie trzeba przedstawiać nikomu. To właśnie z wcieleniem się w tego brytyjskiego wokalistę zmierzył się Jakub Gąsowski. - Jest bardzo autentyczny, wspaniale śpiewa. Ma to coś - tymi słowami określił go uczestnik. Trudności związane z przygotowaniami do utworu „Eyes Closed”? - Największy mój problem? Żeby się nie dusić śpiewając. Tam nie ma miejsca, żeby oddychać - tłumaczył aktor. No to jak poszło? - Nieczysto. Nie ta tonacja - zauważyła od razu Małgorzata Walewska. - Tak czy inaczej, wykonałeś piękną robotę aktorską, za którą jestem ci zobowiązana - usłyszeliśmy później. - Dzisiaj to nie był ten występ. Wykonanie wokalne słabo - Robert Janowski był surowszy od poprzedniczki.

Debiut w roli męskiej
Zwyciężczyni poprzedniej odcinka sięgnęła po hit z 2000 roku. „Lady (Hear Me Tonight)”, który został wylansowany przez francuski duet house Modjo. Jaki jest i jak śpiewa Yann Destagnol? - Dla mnie to jest mężczyzna, ale delikatny. Posiada jasną barwę - mówiła Jagoda Szydłowska w rozmowie z Maciejem Dowborem. Czy jurorzy dali się porwać do zabawy? - Cieszę się, że wchodzisz z taką petardą, bez kompleksów. Pamiętam tę piosenkę z lat młodości - chwalił Paweł Domagała. - Super show! - wtórowała mu Małgorzata Walewska. Na widowni zasiadała rodzina wschodzącej gwiazdy, dopingując jej działania w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

Włoski romantyzm
Zmiana klimatu za sprawą Magdaleny Kumorek, która wcieliła się w Sławę Przybylską. Aktorka zaśpiewała utwór napisany przez Agnieszkę Osiecką zatytułowany „Miłość w Portofino”. - To jest zupełnie inne miejsce dźwięku. Jest głębiej. Teraz popowo śpiewa się bardzo na nos, na tak zwaną maskę - mówiła o przygotowaniach do występu. Czy miała tremę przed wejściem na scenę? - To jest wspaniała zupa emocjonalna. Dużo radochy, trochę stresu - powiedziała, po czym znikła w windzie. A oto werdykt sędziów! - Masz rodzaj klasy, który koresponduje z tymi czasami - zauważyła Małgorzata Walewska. - Jestem zachwycona twoim sposobem prowadzenia barwy - dodała śpiewaczka operowa. - Świetnie wykonujesz utwory, które mają w tytule miłość i miasto, tak że czekam na „Miłość w Zakopanem” - śmiał się Paweł Domagała.

Afro-beat na smutno
Co dalej? Nick Sinckler jako Libianca w przeboju „People”. - Ta piosenka jest o depresji i fajnie, że ona o tym śpiewa. To jest ważny temat - mówił gwiazdor. - Rzadko ludzie mnie widzą, kiedy mam doła, ale miewam - mówił muzyk. - Jego pozytywne podejście do świata zupełnie nie pasuje do naszej wokalistki - ostrzegał Maciej Zakliczyński. Czy wokliście udało się poskromić swoją energię i charyzmę? Przyłożył się do zadania, czego efektem był dobre opinie jurorów. - Bis, za szybko się skończyło - rzuciła Małgorzata Walewska. - Bardzo mnie wzruszyło twoje wykonanie - komplementował Paweł Domagała. - Uwierzyłem ci. Zaczarowałeś mnie, wciągnąłeś mnie w ten klimat - zakończył Robert Janowski.

Utwór rodem z dalekiego zachodu
Titiyo zdobyła największą popularność, kiedy wydała singiel „Come Along” w 2001 roku. - Ma jakąś taką ponadczasowość. To jest utwór o wolności, zachęcaniu do wyjścia i czerpania z życia - mówiła Ewelina Flinta, która przeobraziła się w szwedzką wokalistkę. Jakie efekty przyniosły treningi wokalne? - Muszę dodać bardzo dużo przydechu. Muszę być taką trochę czarodziejką, kusząca - objaśniała uczestniczka. Jak wypadła gwiazda w ocenach jurorów? - Skąd ty to złapałaś przez tydzień? Śpiewałaś barwą Titiyo - Robert Janowski nie krył zaskoczenia. - Mam wrażenie, że to była dla ciebie praca po warunkach. Wyglądasz super. Stylówa znakomita - skomentowała Małgorzata Walewska.

Rap z Ameryki
Kuba Szmajkowski był pewny swojego kolejnego zadania: - Pomimo tego, że go nie słucham na co dzień, to skumałem to wszystko - mówił o postaci Kendricka Lamara. Gwiazda wzięła na warsztat utwór „HUMBLE.” z 2017 roku. - Na pewno oddech gra tutaj dużą rolę. Musiałem stanąć na bieżni i ćwiczyć ten numer - zdradził uczestnik. Poprzeczka była zawieszona naprawdę wysoko. - Jestem wielkim fanem Kendricka Lamara. Wiadomo, Kendrick jest tylko jeden, ale to było dla mnie dużo zaskoczenie - mówił zadowolony Paweł Domagała. - Wstałam nie tylko dla ciebie, ale także dla wspaniałych tancerzy i teamu, który robił charakteryzację. Niesamowita robota - podkreśliła Małgorzata Walewska.

Diwa R&B w natarciu
A na koniec Beyoncé, czyli Pola Gonciarz. - To jest kobieta petarda. Totalnie ją podziwiam. Jeżeli chodzi o wokal, ma specyficzny głos, ale bawi się skalami - tak uczestniczka opisywała swoją bohaterkę. Utwór, który przypadł jej w udziale to „If I Were a Boy” i referencja z jednego z występów na żywo. - To są mocne ruchy, bo mają coś na myśli, a nie są rzucone - mówiła gwiazda podczas prób z Maćkiem Zakliczyńskim. Oto efekty pracy nad tą wyjątkową metamorfozą! - Wyglądasz zjawiskowo. Miałaś tę pewność siebie w głosie. Jesteś do zjedzenia - notowała Małgorzata Walewska. - Brawo za reżyserię, pomysł, że odważyliście się to zrobić. Byłaś świadoma na scenie jak Beyoncé - ocenił Robert Janowski.

Głosowanie i wyniki
Jurorzy przyznali punkty i wyjątkowy komplet „dyszek” powędrował do Kuby Szmajkowskiego. Uczestnicy również podtrzymali ten werdykt. Uczestnik, który tak brawurowo wcielił się w Kendricka Lamara, przeznaczył czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Przylądek Nadziei.

W trzecim odcinku „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” wystąpią:
Kuba Gąsowski - Cyrko
Jagoda Szydłowska - Sean Paul
Pola Gonciarz - Alizée
Marcin Januszkiewicz - Adam Levine (Maroon 5)
Magdalena Kumorek - Michael Jackson
Nick Sinckler - Mick Jagger (The Rolling Stones)
Ewelina Flinta - Bruce Springsteen
Kuba Szmajkowski - Damiano David (Måneskin)

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo” - sezon 19, zobacz odcinek 2:

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo