2023-07-25

Kuba Szmajkowski: Wyzwania w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Uczestnik dla POLSAT.PL o pierwszych nagraniach do 19. edycji muzycznego show. Kuba Szmajkowski zdradza w rozmowie z kim kontaktował się w sprawie udziału w programie i jakie rady otrzymał. Młody wokalista mówi także o wymarzonych metamorfozach i postaciach, których nie chciałby wylosować. Nowe odcinki „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jesienią 2023 roku w Polsacie.

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na polsatboxgo.pl.

- Jakie są pana pierwsze skojarzenia z programem „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Pamiętam doskonale pierwszą edycję programu i to, że moją ulubioną uczestniczką była pani Katarzyna Skrzynecka. Byłem pod ogromnym wrażeniem jak z odcinka na odcinek zmieniała wcielenia i znakomicie się w tym odnajdywała. Moją drugą ulubioną uczestniczką była Maria Tyszkiewicz. Jej wykonanie „Diamonds” Rihanny chwyciło mnie mocno za serce. Miałem okazję porozmawiać z moją dobra koleżanką Mają Hyży, która była w programie i opowiedziała mi, ze udział uważa za jedną z najlepszych przygód w jej życiu.

- W mediach społecznościowych widać, że zaczęli już państwo nagrania. Jakie są pana pierwsze wrażenia odnośnie pracy na planie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?
- Jest to na pewno ciężka praca. Nie ma taryfy ulgowej. Pierwszy raz mam okazję wcielać się w różne postaci. Nigdy wcześniej tego nie robiłem. Do tej pory mogłem być sobą na scenie, a teraz będę musiał zmierzyć się z nowym doświadczeniem.

- Jak wyglądają pana relacje z pozostałymi uczestnikami? Grupa jest dość różnorodna.
- Każdy uczestnik jest inny, ale wszyscy razem tworzymy zgraną paczkę. Wzajemnie się wspieramy i doradzamy sobie w wielu kwestiach. Już widzę, że czas na planie w takim towarzystwie to będzie czysta przyjemność.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KUBA SZMAJKOWSKI (@kubaszmajkowsky)

- Których artystów chciałby pan wylosować, a których się obawia? Jak podchodzi pan do metamorfoz, które będą wymagały „zmiany płci”?
- Bardzo liczę na artystę, który tańczy i śpiewa jednocześnie. Na co dzień słucham muzy latino, więc cudownie byłoby móc wylosować postać z tego gatunku. Obawiam się rockowych brzmień i wokalistów z dawnych lat. Różnica między nowoczesnym a dawnym śpiewaniem jest ogromna. Zdaję sobie sprawę z tego, że program to wiele wyzwań i czekają mnie na pewno momenty, kiedy będę musiał wyjść ze swojej strefy komfortu. Jestem na to gotowy i nie mogę się doczekać.

- Czy jest pan przygotowany na szczere opinie jurorów?
- Dla mnie szczerość jest najważniejsza, więc nawet jeśli opinie nie będą przychylne, to będę musiał się z tym zmierzyć. Każdy artysta stając na scenie godzi się na poddanie ocenie innym i jest to coś, z czym spotykam się na co dzień. Jestem osobą, która dzięki konstruktywnej krytyce motywuje się jeszcze bardziej do działania i walczy o jak najlepszy efekt.

- Co chciałby pan wynieść z programu dla siebie? Nowe umiejętności wokalne, taneczne, aktorskie?
- Wydaje mi się, że każda możliwa nowa umiejętność jest na wagę złota. Uwielbiam zyskiwać nowe doświadczenie, a jeśli miałoby pomóc mi to w dalszym rozwoju artystycznym, to tym bardziej jestem podekscytowany. Aktorem jestem średnim, więc czekam na wyzwania z tej dziedziny.

Rozmawiała Julia Borowczyk

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez KUBA SZMAJKOWSKI (@kubaszmajkowsky)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo od 1 września w piątek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo