2023-09-14

Ela Romanowska: Silne emocje w programie „Nasz nowy dom”

Nowa prowadząca w rozmowie z POLSAT.PL o 21. sezonie i jego bohaterach. Ela Romanowska jesienią 2023 roku dołączyła do ekipy realizującej remonty, które odmieniają życie doświadczonym przez los rodzinom. Aktorka i prezenterka opowiada, jakie przemyślenia wywołuje praca na planie. Co mówi o rodzinach, które spotkała? „Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Polsacie.

Historie, które poruszają
21. sezon programu jest pierwszym z udziałem Eli Romanowskiej. - Kiedyś byłam widzem, który oglądał ten program i nieraz się wzruszałam razem z rodzinami. Teraz to jest jeszcze bardziej trudne, bo jestem bezpośrednio z nimi. Odczuwam ich emocje jeszcze bardziej. Mnie samej czasem zdarza się uronić łzę. Bo słuchając tych wszystkich historii, które są okupione najczęściej bólem, strachem, cierpieniem, nie da się przejść obok nich obojętnie - zaznacza w rozmowie z POLSAT.PL.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nasz Nowy Dom (@nasznowydom)

Docenić swoje życie
„Nasz nowy dom” to niezwykłe metamorfozy domów i mieszkań, w których wcześniej warunki bywają naprawdę dramatyczne. - Dzięki programowi na pewno docenia się to, co się ma, jeszcze bardziej docenia się swoje życie. Po pierwszym odcinku, kiedy już wróciłam do domu, rozpłakałam się, ale z wdzięczności. Że jestem w miarę zdrowa, że moja cudowna rodzina i przyjaciele są zdrowi, że mam pracę, którą uwielbiam i nic nie stoi na przeszkodzie, żebym ją wykonywała. Że moim marzeniem może być wyjazd do cudownego miejsca, a nie to, żeby mieć ciepłą wodę w kranie, czy w ogóle łazienkę w domu - opowiada zwracając uwagę, z jakimi problemami borykają się bohaterowie odcinków.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nasz Nowy Dom (@nasznowydom)

Odwaga i bohaterstwo
Ela Romanowska ma wielki podziw dla biorących udział w programie rodzin. - Pewne rzeczy są postrzegane jako minimum do funkcjonowania, a dla niektórych naszych bohaterów to jest luksus, na który nie mogą sobie pozwolić. A mimo to świetnie sobie dają radę. Walczą każdego dnia i to jest niesamowite. Tak po prostu ułożyło im się życie. Pokazanie tego całej Polsce wymaga nie lada odwagi, a co więcej, życie w takich warunkach wymaga ogromnej siły, bo często nasi bohaterowie dodatkowo opiekują się chorymi członkami rodziny. Choć nie postrzegają tego w taki sposób, to oni są prawdziwymi bohaterami. Myślę, że to słowo bardzo dobrze ich określa pod każdym względem - podkreśla aktorka i prezenterka.

  

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat