2023-09-11

Jakub Zdrójkowski nie daje za wygraną w „Ninja Warrior”

Utalentowany aktor po raz trzeci na torze. Jak tym razem sobie poradził? W drugim odcinku również dwóch najszybszych zawodników w historii programu. Wśród zawodników także weterani i nastoletni debiutanci, którzy czekali na dowód osobisty, aby wziąć udział w show. „Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Poza planem... na siłowni
Kuba Zdrójkowski, aktor młodego pokolenia znany między innymi z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” oraz brat bliźniak Adama z „Rodzinki.pl” to chłopak, który jest od zawsze aktywny sportowo. Choć nie trenuje na torach przeszkód, jak pozostali zawodnicy, dla których „Ninja Warrior Polska” to sposób na życie, za każdym razem daje z siebie wszystko i idzie jak burza. Tym samym jest przykładem dla młodych ludzi, pokazuje, że warto być aktywnym i próbować swoich sił w sporcie. Zapytany, co sprawia mu najwięcej trudności przed startem, zdradził z uśmiechem: - Największym wyzwaniem poza zmobilizowaniem się do wczesnej pobudki na nagrania, jest opanowanie emocji i wyciszenie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kuba Zdrójkowski (@zdrujekkk)

Topowi zawodnicy w 2. odcinku
Każdy ze startujących, nawet ten najlepszy, poza przygotowaniem sportowym musi zmierzyć się z pokonaniem stresu i uspokojeniem głowy. W 2. odcinku dobrze znani weterani show:
- Przemysław Jańczuk - jeden z najszybszych zawodników „Ninja Warrior Polska”, tzw. „łysy z OSpro”; ustanowił rekord toru eliminacyjnego, utytułowany zawodnik OCR. Do tej pory udało mu się dojść do półfinału w 2 edycji, a w 4, 6 i 7 sezonie wystąpił w finale.
- Krzysztof Orankiewicz - artysta malarz i zapalony sportowiec. Prowadzi własną szkołę „Jungle nextreme”, gdzie trenuje dzieciaki na wielkim torze przeszkód. Widzieliśmy go już w półfinale w sezonie 2, 4 i 7. W 6 edycji programu doszedł aż do finału.
- Teofil Deciuk - prawdziwy sportowy freak. Trenował pływanie, taekwondo, pięciobój nowoczesny, biegi OCR i wiele innych dyscyplin. Jednak zawody ninja zajmują najwięcej miejsca w jego sercu. Za każdym razem, gdy stawał na torze, awansował do samego finału. Znamy go z 1, 3, 4 i 6 edycji programu.

Elementy toru
Tor eliminacyjny to sześć przeszkód. Pierwsza z nich to „Bieg parkourowca 2”, w której liczy się balans i szybkość. Druga przeszkoda to „Zjazd na chustach”. Tylko zręczność pomoże ją pokonać. Numer trzy to „Na krawędzi”, w której kluczowy jest balans ciała i praca nóg. „Chwiejne łódki” to przeszkoda czwarta. Sprawdzian dla chwytu i brzucha. Kolejna przeszkoda to „Przerzutnie”, której nie uda się pokonać bez silnych rąk i mięśni brzucha. Na koniec legendarna „Krzywa ściana” po pokonaniu, której zawodnik musi wcisnąć buzzer zatrzymujący czas. Do walki jak zawsze zagrzewają ich nie tylko najlepsi komentujący poczynania na torze: Łukasz „Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski, ale także Karolina Gilon, która w tym odcinku wciela się w Pamelę Anderson ze „Słonecznego patrolu”...

Finaliści z pierwszego odcinka:
1. Witalij Orichowski (zdobywca złotego biletu - wygrana na Power Tower)
2. Kacper Ciszewski
3. Sylwester Zalejasz
4. Jacek Przechrzta, debiutant na torze, który zajął miejsce kontuzjowanego Jakuba Zawistowskiego

  

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat