2023-09-10

„Młodzi i Moralni”: Skecze inspirowane rzeczywistością

Z jakich tematów żartowali artyści w pierwszym odcinku trzeciego sezonu? W wielu scenkach sytuacje na bazie bieżących wydarzeń. Na scenie gospodarze, czyli Kabaret Młodych Panów, Kabaret Moralnego Niepokoju oraz Marta Podobas, Paweł Koślik i gość specjalny odcinka Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru. Zobacz skecze! „Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni” w niedzielę o godz. 20:00.

Tylko dla osób o mocnych nerwach
Na początek nowy cykl Kabaretu Młodych Panów o tym, z jakimi przypadkami ma styczność pogotowie. „Paluszek i główka” to szkolna wymówka, ale w tym przypadku, sytuacja była poważna. Szwagier Kubuś, napiwszy się miodku, zaległ na podłożu, a o niego przewrócił się „konkubin” Krzychu. To była początek serii nieszczęśliwych zdarzeń, w których polała się krew.

Szukanie winnych
Kabaret Moralnego Niepokoju z wizytą na zakrystii. „Ojcowie ministranci” zostali wezwani przez kościelnego na rozmowę dyscyplinującą, a wszystko ze względu na incydent. - Zamieniliście wodę w wino. Cud! Kana Galilejska, tylko w drugą stronę - strofował niezbyt przejętą całą sytuacją dwójkę. Na jaw wyszły i inne tajemnice.

Burza mózgów
Czas na wizytę w jednym ze sztabów wyborczych. W planie spotkania opracowanie strategii, która ma sprawić, że „Koalicja” zwycięży w głosowaniu. Obowiązkowo obecni na nim „Spin doktorzy” znaleźli się pod presją, aby wymyślić zabiegi, które pozwolą podnieść się po sześciu przegranych z rzędu wyborach. - Sześć do jaja. To nawet reprezentacja Polski od Mołdawii dostała tylko trzy - narzekał jeden z zebranych. Co udało się im wymyślić?

Nic tu się nie zgadza!
Kto ma najbardziej „przerąbane”? W nowym cyklu Kabaret Zdolni i Skromni o Polakach zmagających się z różnymi problemami. Na początek turyści z Warszawy wyjeżdżający z Zakopanego. Pracujący w jednym z pensjonatów „Jędruś” na odchodne poinformował ich o rozmaitych opłatach, które zostały doliczone do ich rachunku.

„Śmieciowe rozmowy”
Co się wydarzyło pod śmietnikiem, zostaje pod śmietnikiem. Ze spotkanym sąsiadem zawsze się znajdzie temat do omówienia. Ta dwójka dodatkowo w jednym z pojemników odkryła wyrzuconą dmuchaną lalkę. Rozpoczęła się - w coraz szerszym gronie - dyskusja i domysły, kto mógł to zrobić.

W nogi!
W trzecim sezonie programu „Młodzi i Moralni” powrót cyklu „Z Andrzejem na nartach”. Pałac Prezydencki odwiedził premier, aby dowiedzieć się, co właściwie dzieje się w wojsku. Do wyjaśnień został wezwany odpowiedni minister, a niespodzianka głowy państwa wywołała prawdziwy popłoch.

Z archiwum Kabaretu Moralnego Niepokoju
Gwidon i Romek to doskonale znane fanom kabaretu postaci. Ale czy wszystkie ich przygody są znane? Z okazji imienin tego pierwszego, przyjaciel złożył mu najserdeczniejsze życzenia. Upominkiem była... „Lista prezentów”, które Romek by kupił, gdyby miał pieniądze. Co się na niej znalazło?

Rozważania na łące
Pora na odrobinę sztuki. Co by powiedzieli bohaterowie znanych obrazów, gdyby żyli? W pierwszej odsłonie nowego cyklu Józef Chełmoński i „Bociany”. Słynne malowidło ożywili artyści z Kabaretu Moralnego Niepokoju.

Sposoby na lepszą komunikację
Na scenie gość specjalny odcinka, Marcin Wójcik z Kabaretu Ani Mru-Mru. Artysta w swoim monologu wziął na warsztat skomplikowane zagadnienie, jakim jest „Komunikacja międzyludzka”, a dokładnie jej brak. Publiczność usłyszała kilka rad, w jaki sposób powinniśmy rozmawiać.

Sposoby na lepszą komunikację
Muzycznym zakończeniem pierwszego odcinka trzeciego sezonu Andrzej Kozłowski z ważnym komunikatem: „Widzimy się za tydzień!”, „bo wszystko, co dobre, szybko się kończy, lecz...” artyści niebawem wrócą smutki przegnać precz. A wszystko na melodię słynnego motywu z serialu „Czterdziestolatek”.

Kabaret na żywo. Młodzi i Moralni w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat