2023-08-09

„Teściowie”: Nowy serial od 3 września na antenie Polsatu

Para sprytnych zakochanych i czwórka rodziców, którzy nie są zadowoleni z życiowych decyzji swoich dzieci. Andżelika i Lucjan postanawiają się pobrać, a za powód podają zmyśloną ciążę dziewczyny. Czy uda im się osiągnąć założone cele? Dużo humoru i zwrotów akcji w nowej komediowej produkcji w znakomitej obsadzie. Po dwa odcinki serialu „Teściowie” w niedzielę o godz. 22:10 w Polsacie.

Fabuła serialu „Teściowie”
Akcja zbudowana jest wokół związku dwojga młodych ludzi: Andżeliki Nagórskiej (Julia Wieniawa) i Lucjana Ledwonia (Ignacy Liss). Ona jest fanką social mediów, która marzy o oszałamiającej karierze w telewizji, on natomiast to pasjonat średniowiecza, w trakcie doktoratu z historii. Przeciwieństwa lubią się przyciągać, a gdy obydwoje uświadamiają sobie, że nie mogą bez siebie żyć, obmyślają przebiegły plan. Postanawiają udawać, że dziewczyna jest w ciąży, aby przyszli teściowie szybko kupili im mieszkanie.

Dwie diametralnie różne rodziny
Jedną z kwestii, która dzieli rodziców pary jest status majątkowy. Nagórscy to dorobkiewicze, posiadacze dojrzewalni bananów i hurtowni warzyw, mieszkający w okazałym domu, natomiast Ledwoniowie to skromna rodzina, która powstała ze związku listonosza i właścicielki niewielkiego osiedlowego salonu kosmetycznego. Zderzenie dwóch tak różnych z pozoru rodzin prowadzi do masy zabawnych sytuacji.

Konflikty wiszą w powietrzu
Okazuje się, że ojcowie: Zenon Nagórski (Cezary Pazura) i Roman Ledwoń (Cezary Kosiński) znają się jeszcze z czasów szkolnych i żywią do siebie ogromną niechęć. A czy wzajemną sympatią zapałają Wiola Nagórska (Joanna Kurowska) i Dorota Ledwoń (Jolanta Fraszyńska)? Na szczęście wszystko twardą kobiecą ręką trzyma energiczna Babcia (Małgorzata Rożniatowska), dbając, aby sprawy nie wymknęły się spod kontroli.

Twórcy i obsada serialu
Autorami scenariusza są Krzysztof Jaroszyński oraz Mariusz Cieślik, operatorem obrazu Grzegorz Kuczeriszka, który wraz z Krzysztofem Jaroszyńskim odpowiada także za reżyserię. Serial powstał na zlecenie Telewizji Polsat przy współpracy wykonawczej firmy TFP. W rolach tytułowych teściów znani i lubiani przez polskich widzów: Joanna Kurowska („Dzień Świra”, „Świat według Kiepskich”), Cezary Pazura („Chłopaki nie płaczą”, „Nic śmiesznego”) jako rodzice panny młodej oraz Jolanta Fraszyńska („Skazany na bluesa”, „Ławeczka”) i Cezary Kosiński („Pianista”, „Bogowie”) jako rodzice pana młodego. Przedstawicieli młodego pokolenia zagrali Julia Wieniawa („Jak poślubić milionera”, „Zawsze warto”) i Ignacy Liss („Zadra”, „Przepustka”). Gościem specjalnym serialu jest piosenkarka Ramona Rey.

  

Teściowie w niedzielę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat