2023-08-06

Izabela Janachowska: Rady na ślub latem. O czym pamiętać?

Wskazówki gospodyni programu „Ślubne pogotowie” na przyjęcia w gorące miesiące. Gdzie organizować takie imprezy i co powinno być na wyposażeniu sali? O czym pamiętać dobierając stroje? W rozmowie z POLSAT.PL ekspertka wyjaśnia, na co zwrócić uwagę przygotowując wesele latem. Nowe odcinki programu „Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej” jesienią 2023 roku w Polsacie.

Oglądaj Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiej online na polsatboxgo.pl.

Dobry klimat
W lecie popularne jest organizowanie imprez w nietypowych przestrzeniach. - Jeżeli jest to ślub i wesele w miejscach takich jak stodoły, byłe stajnie, wiejskie sale, tam trzeba zwrócić szczególnie uwagę na klimatyzację, bo często wynajmujemy piękną przestrzeń, a potem okazuje się, że nie ma czym oddychać i goście „padają jak muchy” - przestrzega ślubna specjalistka.

W blasku słońca
Często letnie śluby i wesela odbywają się na świeżym powietrzu. - Jeżeli organizujemy plener, to też warto pamiętać o tym, aby mieć jakieś niewielkie zadaszone miejsce, żeby goście, szczególnie dzieci i starsze osoby, mogli się schować przed słońcem dla odrobiny wytchnienia - radzi Izabela Janachowska.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Izabela Janachowska (@izabelajanachowska)

Uwaga - pogoda!
Organizacja uroczystości w plenerze jest ryzykowna nie tylko ze względu na wysokie temperatury. - W Polsce lato nie musi oznaczać upału. Doskonale o tym wiem, bo u mnie lało - śmieje się gospodyni „Ślubnego pogotowie” i przypomina, że warto mieć zabezpieczone alternatywne miejsce na ceremonię.

Stylizacje młodych
O ile makijaż i fryzura panny młodej powinna być trwała i wypróbowana bez względu na porę roku, to latem warto szczególnie przemyśleć stroje. - To trochę taki mit, że latem to nie może być sukienka z długim rękawem, bo będzie gorąco. Jeżeli postawimy na suknię wykonaną z dobrej naturalnej tkaniny, to ta delikatna koronka na rękawie bynajmniej nie zagrzeje nas za bardzo - zaznacza Izabela Janachowska.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Izabela Janachowska (@izabelajanachowska)

Postaw na jakość
Ważna jest także inna kwestia związana ze ślubnymi kreacjami. - Warto po prostu zwrócić uwagę na jakość naszych strojów - stwierdza Izabela Janachowska, dodając, że to samo dotyczy mężczyzn. - Kiedy pan młody postawi na beżowy garnitur, bo taki jasny letni, a okaże się, że uszyto go na przykład z poliestru, to na pewno będzie mu w nim za gorąco. Jakość tkanin jest mega ważna! - podkreśla.

Ślubne pogotowie Izabeli Janachowskiejod 3 września w niedzielę o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat