2023-07-27

Marta Kołdej: To program o dawaniu nadziei i siły do walki

Architektka „Nasz nowy dom” w rozmowie z POLSAT.PL o szczegółach 21. sezonu. Marta Kołdej opowiada, jak z jej perspektywy wygląda praca na planie i co sprawia, że radzi sobie z trudami ekspresowych remontów. Projektantka ocenia także atuty popularnej produkcji. Czego życzyć ekipie przed kolejnymi wyzwaniami? Nowe odcinki od 7 września w czwartek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Nasz nowy dom online na polsatboxgo.pl.

Wysokie tempo
Marta Kołdej dołączyła do ekipy programu w 17. sezonie. Czy przez ten czas udało się jej przyzwyczaić do stylu pracy na planie? - Jest bardzo wysokie tempo, a ja mam wrażenie, że wszystko się dzieje coraz szybciej. Niby jestem wdrożona w te wszystkie tryby, ale cały czas dużo się dzieje, a każdy remont domu potrafi mnie zaskoczyć - podkreśla.

Pełnia szczęścia
Czy architektka dostrzega jeszcze jakieś różnice w pracy na planie 21. edycji? - Wyzwań jest zawsze tak samo dużo. To zawsze wyścig z czasem, z dostawami, z pogodą, nagłymi wypadkami. Trwa ciągła walka, ale gdy dobrniemy do samego końca, mamy poczucie ogromnej satysfakcji. A jeżeli pojawiają się uśmiechy i łzy wzruszenia bohaterów, to możemy mówić o pełni szczęścia - opowiada.

Motywacja do działania
Projektantka jest żywo zainteresowana, jakie są wrażenia rodziny, zanim ma szansę obejrzeć odcinek w telewizji. - Zawsze się dowiaduję czy było OK, bo jestem tego bardzo ciekawa - mówi i podkreśla energię, którą czerpie z pomagania innym. - Nawet kiedy mamy przed sobą ostatni dzień i jest piąta rano, a jest wtedy naprawdę ciężko, to myśl o tym, że za chwilę ktoś będzie bardzo szczęśliwy dodaje nowych sił - zaznacza.

Atuty programu
Emitowany od 2013 roku „Nasz nowy dom” cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. Co zdaniem projektantki o tym decyduje? - Ludzie lubią programy o emocjach. A oprócz tego są trochę ciekawi tych remontów i metamorfoz, bo w normalnym życiu jest to średnio możliwe do zrealizowania. Myślę, że fani mają też przyjemność oglądać historie ze szczęśliwym zakończeniem, bo zawsze na końcu jest sukces. Mam wrażenie, że „Nasz nowy dom” śledzą głównie ze względu na losy bohaterów i to, że ich życie się nagle zmienia. To program o dawaniu nadziei i siły do walki z przeciwnościami - mówi.

„Bądźcie z nami!”
Czego można zatem życzyć ekipie programu przed kolejnymi remontami? - Wytrwałości, siły, dobrej pogody i… widzów. Chcielibyśmy, żeby byli z nami, bo tak naprawdę to dzięki nim wszystko się dzieje. Jeśli będą oglądać naszą produkcję, to kolejne rodziny będą miały szansę na nowy dom - podsumowuje Marta Kołdej.

Nasz nowy dom od 7 września w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat