2023-06-07

Długi weekend bez nudy. Polsat dla dzieci od 8 do 11 czerwca

Dla tych, którym pogoda pokrzyżuje szyki na odpoczynek w plenerze w Boże Ciało i kolejne dni, Telewizja Polsat przygotowała program pełen atrakcji. Zajmie on najmłodszych i tych starszych. Koncert i filmy, a wśród nich „Smerfy”, „Angry Birds”, „Wielka szóstka”, „Noc w muzeum”, a nawet Spiderman i Kevin! Sprawdź ofertę dla dzieci i młodzieży na długi weekend od 8 do 11 czerwca 2023 roku w Polsacie.

Wielka szóstka - czwartek 8 czerwca, godz. 8:10
Pełna humoru opowieść o niezwykłej przyjaźni między młodym geniuszem a jego robotem o wielkiej posturze i jeszcze większym sercu, Baymaxem. Wypadek podczas pokazów robotyki staje się początkiem serii wydarzeń, zagrażających bezpieczeństwu całego miasta San Fransokyo. Pragnąc odkryć źródło zagrożenia i aby zapobiec zbliżającej się katastrofie, chłopiec wraz z przyjaciółmi - nieustraszoną ryzykantką, neurotycznym miłośnikiem porządku, genialną chemiczką, zwariowanym fanem komiksów oraz nieco nadopiekuńczym Baymaxem - tworzy Wielką Szóstkę ultranowoczesnych bohaterów. Czy nowe technologie i przyjaźń wystarczą, by pokonać tajemniczego przeciwnika?

Kevin sam w domu - po raz czwarty - czwartek 8, czerwca godz. 8:40
Kolejna część przygód niezwykle sprytnego Kevina. Jego rodzice rozstali się. Teraz Kevin mieszka z mamą, ale postanawia święta Bożego Narodzenia spędzić z ojcem w rezydencji jego bogatej dziewczyny, Natalie. W tym samym czasie włamywacz Marv Merchant, znany z poprzednich części filmu, postanawia wraz z nowym wspólnikiem napaść na dom Natalie.

Mitchellowie kontra maszyny - czwartek 8 czerwca, godz. 12:25
Utalentowana Katie Mitchell dostaje się do wymarzonej szkoły filmowej. Wprost nie może się doczekać rozpoczęcia nauki. Jej ojciec, Rick, postanawia odwieźć córkę na uczelnię wraz z całą rodziną. Do ekipy dołącza więc optymistycznie nastawiona do świata Linda (mama Katie i żona Ricka), Aaron (brat Katie) oraz ich pies. Niespodziewanie dochodzi do prawdziwego przewrotu w świecie nowoczesnych technologii. Smartfony odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują spersonalizowane roboty, które szybko opanowują cały glob. Mitchellowie i dwa nieco przestarzałe roboty staną w obliczu wielkiego wyzwania - będą musieli ocalić siebie i całą ludzkość.

Noc w muzeum. Tajemnica grobowca - czwartek 8 czerwca, godz. 14:45
Strażnik Larry Daley podczas nocnej zmiany pilnuje nowej wystawy w nowojorskim Muzeum Historii Naturalnej. Odkrywa, że starożytna tablica, która sprawia, że po zachodzie słońca eksponaty ożywają, zaczyna tracić swoje magiczne właściwości. Nie zamierza dopuścić do tego, by jego przyjaciele na zawsze zastygli w martwych pozach. Były stróż Cecil zdradza mu kilka ważnych faktów dotyczących przedmiotu. Tropy w tej sprawie kierują Larry'ego za ocean - do Londynu. Przekonuje on kuratora wystawy, by udzielił mu zgody na podróż do słynnego muzeum w stolicy Wielkiej Brytanii. Na Wyspy wyruszają zaprzyjaźnione z Daleyem historyczne postacie, między innymi prezydent romantyk Teddy Roosevelt i porywczy Attyla. Towarzyszą im syn strażnika, psotna kapucynka oraz poczciwy, łudząco podobny do Larry'ego, neandertalczyk Laaa. W desperackiej walce o przyszłość przybyszom pomagają nowi znajomi - ożywieni mieszkańcy brytyjskiego muzeum.

Koncert 100 lat Disneya - czwartek 8 czerwca, godz. 16:50 i 17:55
Podczas koncertu można usłyszeć najlepszych polskich wykonawców prezentujących największe przeboje z takich filmów Disneya, jak: „Kraina lodu”, „Aladyn”, „Król Lew” czy „Piękna i Bestia”. Występują m.in. Michał Szpak, Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Kayah, Cleo, Igor Herbut. Wykonawcom towarzyszy Grott Orkiestra. Koncert prowadzą Paulina Sykut-Jeżyna i Kacper Kuszewski.

„Kapitan Majtas: Pierwszy wielki film” - sobota 10 czerwca, godz. 9:00
George Beard i Harold Hutchins, dwaj przyjaciele z podstawówki, słyną z bujnej wyobraźni i nietuzinkowych pomysłów. Ich największym hobby jest rysowanie komiksów. Gdy pewnego dnia podpadają dyrektorowi szkoły, postanawiają go zahipnotyzować. Wmawiają mu, że jest superbohaterem, niezbyt rozgarniętym „Kapitanem Majtasem”. Niebawem okazuje się, że profesor Pofajdanek, który udaje chemika, w rzeczywistości dąży do przejęcia władzy nad światem. Jego największą bronią jest rozmiarotron, wynalazek, który umożliwia powiększanie i pomniejszanie przedmiotów. Dyrektor szkoły musi wykorzystać swoje nowe wcielenie, aby powstrzymać złoczyńcę. Scenariusz powstał na podstawie popularnego cyklu książek Dava Pilkeya.

Zakochany Madagaskar - niedziela 11 czerwca, godz. 8:45
Zbliżają się walentynki, ulubione święto lwa Aleksa. Z okazji dnia zakochanych Melman planuje niespodziankę dla Glorii, a Marty próbuje zaimponować nowym znajomym. W dodatku wszyscy czekają na atrakcje, które ma zapewnić król Julian. W polskiej wersji językowej głosu postaciom użyczyli m.in. Jarosław Boberek, Artur Żmijewski, Piotr Adamczyk oraz Lidia Sadowa.

Angry Birds Film - niedziela 11 czerwca, godz. 9:25
Na spokojnej, egzotycznej wyspie żyje stado kolorowych ptaków nielotów. W tej rajskiej społeczności nie brakuje i outsiderów takich jak porywczy Red, szybki niczym wiatr Chuck czy wybuchowy Bomb. Nieoczekiwanie ich szczęście zostaje przerwane przez pojawienie się tajemniczych zielonych świnek. Film zachwyca dopracowaną animacją. Pełna humoru i pozytywnej energii produkcja, której fabuła nawiązuje do popularnej gry na smartfony „Angry Birds”, przypadnie do gustu zarówno młodszym, jak i starszym widzom.

Smerfy - niedziela 11 czerwca. godz. 11:30
Sympatyczne niebieskie stworki żyją w swojej wiosce ukrytej w lesie. Niestety, groźny czarodziej Gargamel (Hank Azaria) i jego wredny kocur Klakier wciąż nie dają im spokoju. Pewnego dnia, uciekając przed swoimi prześladowcami, Papa Smerf, Smerfetka, Ważniak, Maruda i Ciamajda w magiczny sposób przenoszą się ze swej sielskiej krainy wprost do hałaśliwego i chaotycznego Nowego Jorku. Grupa niebieskich skrzatów musi nie tylko przetrwać na ulicach wielkiego miasta, ale też odnaleźć drogę do domu. Z pomocą smerfiej rodzinie przychodzi młoda para: Grace (Jayma Mays) i Patrick (Neil Patrick Harris) Winslowowie. Niestety, odwieczny wróg niebieskich bohaterów cały czas depcze im po piętach...

Niesamowity Spider-Man 2 - niedziela 11 czerwca, godz. 14:40
Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Pozornie zwykły nastolatek Peter Parker próbuje godzić obowiązki ucznia z wyzwaniami, jakie stawia przed nim bycie nowojorskim superbohaterem. Jako człowiek pająk stawia czoło niebezpiecznym szaleńcom, żądnym władzy nad światem. Stara się też rozwiązać tajemnicę zniknięcia swoich rodziców. Jednocześnie prowadzi zwyczajne życie. Jest szczęśliwy u boku ukochanej, Gwen Stacy. Na ich relacji kładzie się jednak cieniem śmierć ojca dziewczyny. Peter pamięta bowiem o obietnicy, jaką niegdyś mu złożył. Pewnego dnia okazuje się, że mieszkańcom metropolii grozi wielkie niebezpieczeństwo ze strony Electro, który jest żywym generatorem energii. Peter musi stanąć do walki z tym potężnym wrogiem.

Życzymy dobrej zabawy przy filmach z Polsatem.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat