2023-06-02

„Sortownia”: Artur Barciś o „smacznej” roli ordynatora

Wybitny aktor opowiada o swojej postaci i współpracy na planie serialu Polsatu. Thriller medyczny osadzony w realiach Szpitalnego Oddziału Ratunkowego skupia się na postaci Jacka, lekarza, któremu nie wystarcza ratowanie życia i chce wpływać na losy ludzi. Jednym z partnerujących mu aktorów jest Artur Barciś. Kogo gra i co zdradza na temat serialu? „Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go.

Konflikt kolegów
- Ordynatora jeszcze nie grałem - opowiada znany i ceniony aktor, który został obsadzony w roli szefa oddziału. - To jest człowiek, który na pewno ma władzę. No i ma spory problem z jednym z lekarzy, a ten lekarz jest jego przyjacielem. A to zawsze jest kłopot, jak rozwiązać te relacje, jak sobie z nimi poradzić - wyjaśnia Artur Barciś. - To nie jest jakoś bardzo duża rola, więc ja nie mogę się tutaj popisywać jakąś ogromną wiedzą na temat mojej postaci, ale rola jest, jakby to powiedzieć... smaczna - dodaje z uśmiechem.

W sprawdzonym zespole
Kluczowe postaci w serialu grają Andrzej Chyra, Ilona Ostrowska, Izabela Dąbrowska, Mariusz Bonaszewski i Marcin Czernik, a także Jaśmina Polak, Olga Goldys i Natalia Jędruś. Z dwójką z nich Artur Barciś miał już zawodowe doświadczenia. - Andrzeja Chyrę znam od bardzo dawna i to wielka przyjemność grać z tak znakomitym aktorem. Jaśminę Polak też już spotkałem na planie i to jest świetna aktorka - chwali artysta.

  

„Sortownia” od 16 czerwca w Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat