2023-05-31

„Rodzina na Maxa”: Aktorzy o koordynatorze intymności

Anna Smołowik i Nikodem Rozbicki opowiadają o nowym specjaliście na planie. Energetyczny duet aktorski, prywatnie przyjaciele i para zakochanych w serialu „Rodzina na Maxa”. We wspólnym wywiadzie zdradzili kulisy odważnych scen we dwoje. Okazuje się, że na planie działa koordynator intymności. Jaką rolę pełni taka osoba? Za co odpowiada i jaki wpływ ma na relacje między artystami?

Seks na planie

Między Karoliną i Maxem w serialu „Rodzina na Maxa” rodzi się namiętne uczucie. Anna Smołowik i Nikodem Rozbicki odtwarzający role głównych postaci mówią, w jaki sposób budowane są takie sceny. - Cechuje nas spora higiena naszej pracy, jeśli chodzi o podejście do scen bliższych, intymnych... To jest ciekawe, jak ten świat też się teraz zmienia w filmie. Mamy takich koordynatorów do spraw intymności - zdradza Nikodem w programie „Demakijaż”.

Nowy zawód

Zwrot w dbaniu o dobrostan aktora, jednocześnie odwaga scen intymnych polskiej kinematografii wytworzyły zapotrzebowanie na nowy zawód przy realizacji filmów i seriali. - To są niezwykle ważne rzeczy, takie delikatne sprawy. Ważne, aby nie przekraczać swoich granic… nie robić sobie „kuku” - precyzuje Nikodem, zdradzając następnie, za co odpowiada taka osoba na planie.

Spec nie tylko od „tych” scen

Koordynator intymności zapewnia komfort i bezpieczeństwo aktorów i aktorek na planie filmowym podczas kręcenia scen intymnych wymagających nagości czy symulowania stosunku. Równocześnie dba o zachowanie artystycznej wizji reżysera lub reżyserki. Jak pracuje? - Najpierw rozmawia z aktorami i określa granice - zdradza Anna Smołowik. - Mieliśmy swój kod - mówi Nikodem Rozbicki, dodając, że cechowała ich w tym „życzliwość i poszanowanie”. Co jeszcze mówią, aktorzy serialu „Rodzina na Maxa” Krzysztofowi Ibiszowi? O swojej przyjaźni, reakcji ich bliskich na to co ich łączy i wygłupach, do których wciągali ekipę, opowiedzieli w programie „Demakijaż” w Polsat Café. 

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat