2023-05-31

Kasia Wilk dla POLSAT.PL o koncercie „Pokolenia wolności”

Znana wokalistka o tym, co przygotowuje na wyjątkowe wydarzenie. Kasia Wilk ponownie łączy siły z Mezo, by zaśpiewać przebój „Ważne”. Gwiazda mówi o tym, jak powstał utwór i czy była przygotowana na jego sukces. Zdradza także plany zawodowe na najbliższy czas, których częścią jest koncert „Pokolenia wolności”. Emisja w piątek 2 czerwca od godz. 20:00 w Polsacie.

Istota wydarzenia
Motywem przewodnim muzycznej imprezy, która jest początkiem trzydniowych obchodów Święta Wolności i Praw Obywatelskich w Gdańsku jest wolność. Jak definiuje ją Kasia Wilk? - To poczucie bezpieczeństwa, komfort samostanowienia i bezkresny horyzont możliwości - mówi zwyciężczyni 17. edycji muzycznego show „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kasia Wilk (@kasiawilkcom)

Nowa aranżacja
Podczas koncertu „Pokolenia wolności” Kasia Wilk wraz z Mezo przypomną o utworze „Ważne” z 2005 roku. Piosenka przez wiele tygodni zajmowała pierwsze miejsca na listach przebojów i zdobyła nagrodę Eska Music Awards w kategorii „Hit roku”. Jakie wykonanie przygotowuje duet na 2 czerwca? - Ta piosenka przeszła już wszystkie możliwe muzyczne metamorfozy. Tym razem postawiłam na chór, na podanie klasycznego motywu w zwrotkach oraz gitary w stylu Nothing But Thieves - zdradza wokalistka w specjalnej rozmowie z POLSAT.PL.

Wracają wspomnienia
- Utwór „Ważne” niemal ukończony przez Mezo i Tabba wpadł moje ręce, bym dopisała i zaśpiewała refreny - Kasia Wilk ujawnia, jak doszło do współpracy artystów. Czy myślała, że stanie się jednym z przebojów na długie lata? - Rola wokalistki udzielającej się w refrenie była wówczas dla mnie wystarczająca, więc wprost proporcjonalnie do osiąganych sukcesów rosło moje zaskoczenie - komentuje piosenkarka.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Kasia Wilk (@kasiawilkcom)

Praca wre
Kasia Wilk zapowiada premierę nowego teledysku „Ciągle mnie masz” na 9 czerwca 2023 roku. - Piosenka, która zwiastuje nową płytę, została stworzona wraz z Rafałem Malickim oraz Tomaszem Buslavem, który wcielił się w rolę producenta - tłumaczy gwiazda. - Piosenka w stylu bluesowo-popowym z dużą ilością męskich niskich wokali, wydobywa organiczny sound mojego chrypliwego głosu. To muzyczne zestawienie obrazuje myśl przewodnią, którą jest wyznanie „ciągle mnie masz” osobie, która widzi świat tylko na czarno - kończy.

  

Koncert „Pokolenia wolności” w piątek 2 czerwca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat