2023-05-30

Doda w piosence „Polska Madonna” jako 15-latka i teraz

Zobacz, jak utwór z koncertu „Pokolenia wolności” artystka wykonywała przed laty. To cover słynnego przeboju Maryli Rodowicz. Podczas Polsat SuperHit Festiwal 2022 obie wokalistki wystąpiły wspólnie, a w 2023 roku Doda była też prezenterką imprezy i spotkała się z oryginalną wykonawczynią. Piosenka „Polska Madonna” w wersji Dody w piątek 2 czerwca od godz. 20:00 w Polsacie.

Historia i muzyka
Z okazji rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku zaplanowano muzyczne upamiętnienie tych wydarzeń. W czasie transmitowanego przez Telewizję POLSAT koncertu widzowie zobaczą największe gwiazdy. Wystąpią: Doda, Kayah, Michał Szpak, Kamil Bednarek, Natalia Szroeder, Piotr Cugowski, Raz Dwa Trzy, Dr Misio, LemON, Grzegorz Kupczyk, Martyna Jakubowicz, Varius Manx i Kasia Stankiewicz, Tribbs, Jary Oddział Zamknięty, Kasia Wilk i Mezo, Big Cyc, Lombard, VooVoo, Orkiestra Marcina Urbana, Sienna Gospel Choir i Daria Marx.

Przywołanie przeszłości
W programie przewidziano artystów, którzy zaśpiewają swoje oryginalne piosenki kojarzące się z tymi czasami, ale też nowe interpretacje takich utworów jak „Arahja” Kultu w wykonaniu Michała Szpaka, Tribbs i „Pokolenie” zespołu Kombii, Daria Marx w pieśni „Modlitwa o wschodzie słońca” Jacka Kaczmarskiego, a Doda w balladzie „Polska Madonna” Maryli Rodowicz.

Doda kiedyś i dziś
Kilka dni przed koncertem tę piosenkę Dorota Rabczewska przypomniała swoim fanom w bardzo wzruszającej wersji - jej własnej z dzieciństwa. W 1999 roku śpiewała ją jako 15-latka na jednym z konkursów muzycznych. Mimo młodego wieku świetnie oddała emocje utworu, napisanego w latach 80. przez wybitnych artystów: Agnieszkę Osiecką i Andrzeja Sikorowskiego. Jak „Polska Madonna” zabrzmi na koncercie „Pokolenia wolności”?

  

Koncert „Pokolenia wolności” w piątek 2 czerwca od godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat