2023-05-25

Siatkarskie europejskie puchary do 2029 roku w Polsat Sport

Liga Mistrzów CEV, Puchar CEV oraz Challenge Cup, w których rozgrywają mecze nasze najlepsze drużyny, dłużej z prawami do transmitowania. Fani siatkówki jeszcze nie ochłonęli po „polskim finale” tych pierwszych rozgrywek, a Telewizja Polsat już ma dla nich kolejny powód do świętowania. Nadawca przedłużył umowę na pokazywanie spotkań siatkarskich europejskich pucharów do sezonu 2028/2029. Zapraszamy do Polsat Sport.

Najlepsza siatkówka
Liga Mistrzów CEV to najwyższy klubowy poziom rozgrywek siatkarskich w Europie. Rywalizacja odbywa się zarówno z udziałem drużyn męskich, jak i kobiecych. Polskie kluby od lat z powodzeniem rywalizują w CEV Champions League, a fani w każdym sezonie mogą oglądać kilka rodzimych klubów grających w elicie. Od trzech lat tytuł najlepszej klubowej drużyny Starego Kontynentu należy do Grupy Azoty Kędzierzyn-Koźle. Zespół ten w finale pokonał Mistrza Polski - Jastrzębski Węgiel.

Polsat wspiera sport
- Polski Finał w Lidze Mistrzów CEV to spełnienie naszych marzeń, jako nadawcy, który od ponad dwudziestu lat wspiera rozwój polskiej siatkówki - mówi Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu Telewizji Polsat. - Transmitowane przez nas sukcesy reprezentacji kobiet i mężczyzn, napędziły rozwój klubów, co zaowocowało popularyzacją dyscypliny i wysypem kolejnych pokoleń zawodników i zawodniczek. Konsekwentne wspieranie polskiej siatkówki przez Polsat to przemyślany plan, który realizujemy i będziemy realizować - dodaje.

Polacy na szczycie
Telewizja Polsat transmitowała Ligę Mistrzów CEV już w latach 2005 - 2018. Ikoną tamtego kontraktu była Skra Bełchatów, która trzykrotnie zdobywała brąz i raz srebro. W czasie obowiązującej od 2020 roku umowy, klub z Kędzierzyna-Koźla trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium tych rozgrywek. Tegoroczny finał z udziałem dwóch polskich drużyn to doskonały prognostyk dla nowego kontraktu obowiązującego aż do sezonu 2028/2029.

Kanały sportowe Polsatu oglądać można także w streamingu internetowym na platformie Polsat Box Go.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat