2022-08-24

MŚ siatkarzy w kanałach Polsatu i Polsat Box Go. Oto szczegóły!

W piątek 26 sierpnia początek mistrzostw świata siatkarzy, w których reprezentacja Polski broni tytułu. Telewizja Polsat jest oficjalnym nadawcą zmagań odbywających się w Polsce i Słowenii. Dla kibiców oznacza to, że wszystkie mecze mogą oglądać na żywo u jednego nadawcy. Transmisje 52 spotkań w kanałach Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Sport News, a także online, na wielu urządzeniach w serwisie streamingowym Polsat Box Go. Turniej odbywa się także z udziałem sieci Plus, która jest sponsorem reprezentacji narodowych Polski od blisko 25 lat.

Znakomici eksperci i goście
Najbardziej rozbudowane transmisje w planie to oczywiście te z meczów z udziałem Polaków oraz z fazy medalowej. Ale już od pierwszego dnia mistrzostw praca pełną parą także w studiach zlokalizowanych w arenach turnieju, jak i warszawskim multimedialnym studio Polsat Sport. W kilkudziesięcioosobowym składzie obsługującym turniej znaleźli się Jerzy Mielewski, Marcin Lepa, Przemysław Iwańczyk czy Paulina Chylewska. Wśród komentatorów legendarny Tomasz Swędrowski, którego głos od ponad dwudziestu lat towarzyszy kibicom przy wszystkich sukcesach polskiej siatkówki. Specjalnie z myślą o tegorocznych mistrzostwach Polsat Sport wzmocnił grono swoich ekspertów. Do ekipy dołączyli mistrzowie Europy Daniel Pliński, Paweł Woicki i Michał Ruciak oraz asystent selekcjonera na poprzednich mistrzostwach świata, Jakub Bednaruk. Jak zawsze na posterunku także Wojciech Drzyzga, Ryszard Bosek, Damian Dacewicz, Ireneusz Mazur czy Andrzej Wrona, którzy od lat współpracują z Polsatem przy transmisjach siatkarskich.

Mecze w czterech miastach
Rywalizacja w mistrzostwach świata siatkarzy zaplanowana została w terminie 26 sierpnia - 11 września i podzielona na kilka etapów rozgrywanych w różnych lokalizacjach. Areny fazy grupowej z udziałem 24 zespołów (26-31 sierpnia) to Katowice i Lublana. Mecze 1/8 finału (3-6 września) oraz ćwierćfinały (7-8 września) w stolicy Słowenii oraz w Gliwicach. Z kolei półfinały (10 września) oraz finał i mecz o brązowy medal 11 września w świątyni polskiej siatkówki - katowickim Spodku.

Mecze Biało-czerwonych w fazie grupowej mistrzostw świata:
26 sierpnia (piątek), godz. 20:30: Polska - Bułgaria
28 sierpnia (niedziela), godz. 20:30: Polska - Meksyk
30 sierpnia (wtorek), godz. 20:30: Polska - USA

Jeszcze więcej siatkówki na antenie!
Tegoroczne mistrzostwa świata mężczyzn (sierpień/wrzesień) i kobiet (wrzesień/październik) to jedne z najważniejszych punktów jesiennej ramówki Telewizji Polsat. Nadawca podpisał nową umową z centralą światowej siatkówki, gwarantując polskim kibicom dostęp do wszystkich najważniejszych imprez i turniejów, jakie odbędą się w ciągu następnej dekady. Z tej okazji Polsat Sport przygotował specjalny spot wideo, którego motywem przewodnim jest polska aranżacja międzynarodowego hitu Johna Newmana „Love Me Again”. Utwór ten pojawił się w wielu hollywoodzkich hitach filmowych, a w serwisie YouTube ma blisko miliard wyświetleń. Przedłużenie praw do pokazywania największych turniejów, to wyjątkowe wydarzenie dla całej Grupy Polsat Plus, która nie tylko promuje i popularyzuje siatkówkę od ponad 20 lat poprzez zapewnianie transmisji na antenach sportowych Polsatu, ale także wspiera ją sponsoringowo za pośrednictwem sieci Plus, która od blisko 25 lat jest dumnym sponsorem polskiej siatkówki i reprezentacji narodowych kobiet i mężczyzn.

Sportowe emocje w Polsat Box Go
Dzięki dostępności wszystkich spotkań MŚ w serwisie Polsat Box Go, widzowie mają niezwykły komfort śledzenia ich, jak chcą i gdzie chcą, na dowolnie wybranym urządzeniu - telewizorze, komputerze, smartfonie, tablecie. Serwis zapewnia funkcje Chromecast i AirPlay umożliwiające przesyłanie obrazu z urządzenia mobilnego na ekran TV. Wszystkie mecze mistrzostw świata siatkarzy w Polsat Box Go można obejrzeć w ramach wygodnego i bogatego w treści pakietu Polsat Box Go Sport, dostępnego w promocyjnej cenie 40 zł/30 dni i oferującego transmisje z wielu innych dyscyplin i wydarzeń, m.in. Ligi Mistrzów UEFA, hiszpańskiej LaLiga Santander z udziałem Roberta Lewandowskiego, włoskiej Serie A, francuskiej Ligue 1 Uber Eats czy krajowych PKO BP Ekstraklasy w Canal+ Sport3 i 4 i Fortuna 1. Ligi, a także turniejów tenisowych.

Kanały sportowe Polsatu i mistrzostwa świata w siatkówce mężczyzn widzowie znajdą także w ofertach telewizji satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej OTT z dekoderem platformy Polsat Box.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat