2022-09-23

MŚ siatkarek tylko na antenach Polsatu i w Polsat Box Go

Od piątku 23 września mistrzostwa świata siatkarek 2022, które organizowane są wspólnie przez Polskę i Holandię. Po dwunastu latach w elicie ponownie reprezentacja Polski! Starcia biało-czerwonych w Arnhem, a następnie w Gdańsku. Oficjalnym nadawcą turnieju jest Telewizja Polsat, a wszystkie mecze turnieju na antenach Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Spotkania oglądać można również online, na wielu urządzeniach w serwisie streamingowym Polsat Box Go. Turniej odbywa się z udziałem sieci Plus, która jest sponsorem reprezentacji narodowych Polski od blisko 25 lat.

Powrót reprezentacji Polski do elity
Mistrzostwa świata siatkarek odbywają się w terminie 23 września - 15 października. Miastami gospodarzami są Gdańsk, Łódź i Gliwice, a także Arnhem, Apeldoorn i Rotterdam. Biało-czerwone w fazie grupowej trafiły na Chorwację (23.09, Arnhem), Tajlandię (27.09, Gdańsk), Koreę Południową (28.09, Gdańsk), Dominikanę (29.09, Gdańsk) oraz Turcję (1.10, Gdańsk). Po awansie, w drugiej fazie turnieju rywalki Polek to Serbki, Amerykanki, Kanadyjki i Niemki. Gliwice goszczą dwa mecze ćwierćfinałowe oraz jeden półfinałowy. Mecze o medale w Apeldoorn. Nasze reprezentantki wracają do światowej elity po dwunastoletniej nieobecności na MŚ. Na tym szczeblu najlepiej wypadły w 1952 roku, gdy zdobyły srebro. Cztery lata później, w 1956 roku, a także w roku 1962 zdobywały brąz.

Mecze reprezentacji Polski w MŚ:
Polska - Chorwacja 3:1 (19, -21, 23, 15)
Polska - Tajlandia 3:0 (17, 17, 17)
Polska - Korea Południowa 3:0 (17, 18, 16)
Polska - Dominikana 1:3 (18, -22, -21, -21)
Polska - Turcja 2:3 (22, -23, -22, 18, -11)
Polska - Serbia 0:3 (-24, -22, -18)
Polska - USA 3:0 (23, 20, 18)
Polska - Kanada 3:2 (18, -19, -16, 23, 5)
Polska - Niemcy 3:2 (24, -20, 18, -26, 10)
Polska - Serbia 2:3 (21, -21, -19, 24, -14)

Wszystkie mecze mistrzostw w Polsacie
W czasie tegorocznych mistrzostw świata siatkarek, rozegranych zostanie równo 100 spotkań. W Polsce jedynym nadawcą, który pokazuje wszystkie mecze turnieju, jest Telewizja Polsat. Najatrakcyjniejsze starcia, w tym te z udziałem Polek, oglądać można w Polsat Sport. Pozostałe spotkania w Polsat Sport Extra i Polsat Sport News. Wszystkie transmisje dostępne także w platformie streamingowej Polsat Box Go, dzięki której mecze oglądać można na urządzeniach mobilnych, ale także na telewizorach Smart TV i na komputerach.

Sprawdzeni komentatorzy, eksperci i goście
Redakcja sportowa Polsatu ze szczególną uwagą przygląda się mundialowym poczynaniom Polek. W przygotowanych na obsługę turnieju planach są studia przedmeczowe realizowane bezpośrednio z hal, w których rywalizują biało-czerwone. Obsługą medialną turnieju zajmuje się kilkudziesięcioosobowy zespół, w dużej mierze oparty na tym, który pracował przy mistrzostwach świata mężczyzn. W roli gospodarzy studia Jerzy Mielewski i Paulina Chylewska, a wśród ich gości między innymi Jakub Bednaruk. Były siatkarz, a obecnie trener, dał się poznać kibicom na mundialu siatkarzy, gdy przeprowadzał efektowne i trafne wideoanalizy taktyczne. W studiu Polsat Sport wybitne reprezentantki Polski Dorota Świeniewicz i Joanna Mirek, a także Łukasz Kruk, były siatkarz, a obecnie działacz żeńskiego klubu z Radomia występującego w najwyższej klasie rozgrywkowej. Przy mikrofonach komentatorskich sprawdzeni fachowcy, tacy jak Marek Magiera, Damian Dacewicz, Krzysztof Wanio czy Adrian Brzozowski, a ich wsparciem byłe reprezentantki Polski, Joanna Kaczor i Milena Sadurek, były selekcjoner naszej kadry Ireneusz Mazur, olimpijczyk Maciej Jarosz, a także dziennikarze Adam Romański i Robert Małolepszy.

Najlepsza siatkówka na antenie!
Mistrzostwa świata siatkarek to druga tegoroczna impreza tej rangi obsługiwana przez Telewizję Polsat. Kilka tygodni wcześniej swój mundial mieli siatkarze, a reprezentacja Polski zajęła w nim drugie miejsce. Na mocy popisanej latem 2022 roku umowy, Telewizja Polsat zagwarantowała polskim kibicom dostęp do wszystkich najważniejszych imprez siatkarskich aż do 2032 roku. Oprócz mistrzostw świata, mistrzostw Europy czy Ligi Narodów, widzowie u tego samego nadawcy znajdą także mecze Plusligi, Tauron Ligi, Ligi Mistrzów i Mistrzyń czy Klubowych Mistrzostw Świata, jak również szereg turniejów siatkówki plażowej. Telewizja Polsat tę rekordową umowę promuje specjalnym spotem wideo, którego motywem przewodnim jest polska aranżacja międzynarodowego hitu Johna Newmana „Love Me Again”. Utwór ten pojawił się w wielu hollywoodzkich hitach filmowych, a w serwisie YouTube ma blisko miliard wyświetleń. Przedłużenie praw do pokazywania największych turniejów siatkarskich to wyjątkowe wydarzenie dla całej Grupy Polsat Plus, która nie tylko promuje i popularyzuje siatkówkę od ponad 20 lat poprzez zapewnianie transmisji na antenach sportowych Polsatu, ale także wspiera ją sponsoringowo za pośrednictwem sieci Plus, która od blisko 25 lat jest dumnym sponsorem Polskiej Siatkówki i Reprezentacji Narodowych kobiet i mężczyzn.

Wielkie sportowe emocje w Polsat Box Go
Dzięki dostępności wszystkich meczów w serwisie Polsat Box Go widzowie mają niezwykły komfort śledzenia ich jak chcą i gdzie chcą, na dowolnie wybranym urządzeniu - telewizorze, komputerze, smartfonie, tablecie. Serwis zapewnia funkcje Chromecast i AirPlay umożliwiające przesyłanie obrazu z urządzenia mobilnego na ekran TV. Wszystkie mecze mistrzostw świata siatkarek w Polsat Box Go można obejrzeć w ramach wygodnego i bogatego w treści pakietu Polsat Box Go Sport, dostępnego w promocyjnej cenie 40 zł/30 dni i oferującego transmisje z wielu innych dyscyplin i wydarzeń, m.in. Ligi Mistrzów UEFA, hiszpańskiej LaLiga Santander z udziałem Roberta Lewandowskiego, włoskiej Serie A, francuskiej Ligue 1 Uber Eats czy krajowych PKO BP Ekstraklasy w Canal+ Sport3 i 4 i Fortuna 1. Ligi, a także turniejów tenisowych.

Kanały sportowe Polsatu i mistrzostwa świata w siatkówce kobiet widzowie znajdą także w ofertach telewizji satelitarnej, kablowej IPTV i internetowej OTT z dekoderem platformy Polsat Box.

Na stronie www.publiczneodtwarzanie.pl przez 24 godziny na dobę oraz 7 dni w tygodniu można wykupić licencję na publiczne odtwarzanie transmisji sportowych Telewizji Polsat, w tym mistrzostw świata w siatkówce kobiet. To unikatowa oferta dla takich miejsc jak: restauracje, puby, bary, hotele, ośrodki wypoczynkowe, kina czy plenerowe imprezy masowe. Licencję można zakupić on-line.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat