2023-05-25

„Państwo w Państwie” - odcinek 487, na żywo 28 maja

Lokatorzy zrewitalizowanej kamienicy w Gdyni zapłacili za swoje mieszkania i podpisali akty własności. Po latach okazało się, że nie są właścicielami, a ich akty notarialne są nieważne. Jak to możliwe? Jakie są możliwe scenariusze w tej sprawie? Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek emitowany na żywo w niedzielę 28 maja o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na polsatboxgo.pl.

Lokatorzy ofiarami konfliktu
Jedną z przyczyn zaistniałej sytuacji jest konflikt na tle finansowym właścicieli spółki, która mieszkania lokatorom sprzedała. Dlatego środki przekazane przez mieszkańców nadal znajdują się na koncie depozytowym notariusza. W wyniku batalii prawnych między wspólnikami sąd unieważnił akty notarialne mieszkańców.

Nieświadomi mieszkańcy
Winą za zaistniałą sytuację mieszkańcy obarczają również notariusza, który ich zdaniem popełnił błąd, podpisując z nimi akty notarialne miesiąc po tym, jak do sądu wpłynęła wzmianka o zakazie sprzedaży mieszkań. Są rozgoryczeni, bo w międzyczasie mieszkania zostały urządzone i zamieszkałe, powstała też wspólnota mieszkańców.

Lokatorzy boją się, że spółka ogłosi upadłość, a im będzie groziła eksmisja i utrata dachu nad głową. Czy dziennikarze i reporterzy programu „Państwo w Państwie” mogą w jakiś sposób pomóc w tej sytuacji?

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.