2023-05-24

Przemysław Oślak: Dom jest dla mnie ostoją ciepła rodzinnego

Kierownik ekipy budowlanej w programie „Nasz nowy dom” w specjalnej rozmowie. Razem ze swoimi pomocnikami od szesnastego sezonu niesie pomoc potrzebującym rodzinom. W jaki sposób Przemysław Oślak postrzega dom i co jest w nim dla niego najważniejsze? Co podziwia w bohaterach odcinków? Jakie są jego ulubione momenty remontu? Między innymi o tym opowiedział w wywiadzie dla POLSAT.PL.

Oglądaj Nasz nowy dom online na polsatboxgo.pl.

Dom jest dla mnie miejscem, w którym…
Jest dla mnie ostoją spokoju, chwilą wytchnienia po pracy i ciepła rodzinnego. I chyba każdy z nas oczekuje tego od swojego domu.

W domu nie może zabraknąć…
Ciepła rodzinnego, rodziny, czy innego towarzysza jak psa, czy kota. Dla każdego ten dom jest czymś innym, ale powinno to być ważne miejsce.

Trzy przedmioty domowe, które mają szczególne znaczenie…
Ja najbardziej lubię mój azyl, czyli taras przy domu. Jest tam grill, piec do pizzy. W domu mógłbym wymienić kominek. Jest majestatyczny, spędza się przy nim dużo czasu, ogień wytwarza pozytywne emocje.

Moje ulubione miejsce w domu to…
Weranda, która stała się ogrodem zimowym i praktycznie tam spędzam dziewięćdziesiąt procent czasu. Mieszkam poza miastem i ten kontakt z naturą dla mnie jest najważniejszy. Bardzo to doceniam.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Przemysław Oślak (@przemyslaw.oslak)

Rodzina jest dla mnie…
Źródłem inspiracji, motorem napędzającym.

W bohaterach odcinków najbardziej podziwiam…
Próby dążenia do stworzenia własnego miejsca. Nie zawsze one są udane z różnych powodów - finansowych, czy też zdrowotnych - ale bardzo sobie to cenię. To widać od razu, kiedy się wchodzi do takiego domu. To też pokazuje nam, w którą stronę mamy iść podczas remontu.

W czasie podróży z programem po Polsce zaskoczyło mnie...
To jest bardzo fajna część. Jeździmy do miejsc, do których tak naprawdę nigdy byśmy nie trafili. A jest ich naprawdę dużo i są one tak piękne. Lubię zwiedzać nasz kraj i jak wakacje, to tylko wybieram Polskę.

Na planie zdjęciowym najbardziej tęsknię za…
Nie ma czasu tęsknić. To jest takie tempo, że praktycznie nie jesteśmy w stanie pomyśleć o czymś innym niż remont, a potem nagle jesteśmy na jego finiszu i wracamy szczęśliwie do domu. Skupiamy się na tym, co mamy do zrobienia, żeby wykonać to jak najlepiej.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Przemysław Oślak (@przemyslaw.oslak)

Ulubiony moment remontu
Powinienem powiedzieć, że koniec, bo do tego dążymy, ale tak naprawdę to ten czas w trakcie remontu, kiedy to się wszystko tworzy, nabiera kształtów. Widzimy ile tej pracy mamy zrobionej, ile jeszcze zostało, jak to sobie rozplanować. To jest chyba najfajniejszy czas.

Kiedy oglądam odcinki programu w telewizji to…
Nie jestem w stanie oglądać na bieżąco wszystkich odcinków, bo w większości jesteśmy na wyjazdach, ale lubię do nich wracać, bo przy oglądaniu mamy najszerszy obraz tego, kim są rodziny i możemy zobaczyć naszą pracę z nieco innej perspektywy.

Marzenie związane z programem „Nasz nowy dom”
Chcielibyśmy, żeby polskim rodzinom się tak dobrze wiodło, żeby nasza pomoc nie była potrzebna, ale jest tak, jak jest. Cieszy mnie to, że mamy możliwość sprawiania, żeby tych domów do remontu było jak najmniej.

notował Tomasz Fiłonik

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat