2023-04-26

Wiesław Nowobilski: Radość rodzin? Aż ciarki przechodzą!

Kierownik ekipy budowlanej w programie „Nasz nowy dom” specjalnie dla POLSAT.PL. Przy okazji jubileuszowego dwudziestego sezonu Wiesław Nowobilski opowiada między innymi, w jaki sposób traktuje swoją pracę na planie i jakie są jego wnioski z podróży po całej Polsce. Jak postrzega bohaterów odcinków? Co mówi o własnym „domowym ognisku”? Wzruszające odcinki w czwartek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Nasz nowy dom online na polsatboxgo.pl.

Dom jest dla mnie miejscem, w którym…
Mój prywatny dom postrzegam przez pryzmat mojej rodziny. Kiedy do niego przyjeżdżam, przede wszystkim się relaksuję. Mamy duży ogródek, w którym lubimy pracować z żoną. Jeżeli chodzi o remontowane domy, to do każdego podchodzę indywidualnie i z energią. Każdy jest zupełnie inny.

W domu nie może zabraknąć…
Ciepła rodzinnego.

Trzy przedmioty domowe, które mają szczególne znaczenie…
Kanapa w salonie, na której mogę zarówno usiąść, jak i się na niej położyć. Dobrze wyposażona kuchnia oraz pomieszczenie, w którym trzymam wszystkie moje sprzęty do majsterkowania. Bardzo lubię tam chodzić.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wiesiek Nowobilski (@wiesieknowobilski)

Moje ulubione miejsce w domu to…
Taras, na którym mogę usiąść w leżaku, zrelaksować się, troszeczkę opalić (uśmiech).

Rodzina jest dla mnie…
Najważniejsza. Bardzo kocham żonę, dzieci, wnuki. Jesteśmy wielką kochającą się rodziną. Często jestem w rozjazdach, więc gdy przyjeżdżam do domu, bardzo cieszę się, że jesteśmy razem.

W bohaterach odcinków najbardziej podziwiam…
To, że potrafią po remontach odmienić swoje życie w innych obszarach. To, co my im zostawiamy, jest dopiero początkiem nowego etapu.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Wiesiek Nowobilski (@wiesieknowobilski)

W czasie podróży z programem po Polsce zaskoczyło mnie...
Że w dwudziestym pierwszym wieku jest tak dużo biedy. Są ludzie, którzy żyją bez łazienki, bez toalety, bez ciepłej wody. Szczególnie na wschodzie kraju jest więcej osób, które funkcjonują w gorszych warunkach.

Na planie zdjęciowym najbardziej tęsknię za…
Nie myślę w taki sposób. Jestem po prostu skoncentrowany na pracy. Wszyscy działamy, żeby osiągnąć nasze cele. Tu chciałbym pochwalić swoją super ekipę. Chłopcy są bardzo zgrani.

Ulubiony moment remontu...
To końcówka, ten piąty dzień. My nie zawsze widzimy, gdy rodzina przyjeżdża zobaczyć nowy dom. Często dopiero oglądamy to w telewizji. Ale nieraz mnie ciarki przechodzą, kiedy widać ich radość, gdy płaczą ze szczęścia.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Nasz Nowy Dom (@nasznowydom)

Kiedy oglądam odcinki programu w telewizji to…
Wzruszam się razem z bohaterami. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tym remoncie. Jeśli jest możliwość, to całą rodziną siadamy przed telewizorem. Niekiedy jestem jeszcze na planie, ale wtedy rodzina nagrywa mi odcinki.

Marzenie związane z programem „Nasz nowy dom”...
Żeby pomóc jak największej liczbie osób. Żeby rodziny były zadowolone z remontów i mogły wyjść z kłopotów. Bo to bardzo cieszy.

Notował Tomasz Fiłonik

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat