2023-05-11

„Przyjaciółki” - odcinek 253: Potęga zaufania i troski

Patrycja stara się otoczyć Mikołaja należną opieką, ale też dać mu swobodę działania, angażując się w sprawę jego zaginionego kolegi. Inga nie spodziewała się, że tak mocno będzie tęsknić za Łukaszem podczas niedługiej przerwy w relacjach. Tymczasem Marta walczy o ukochanego psa, ze wsparciem Anki, którą z kolei zaskakuje nagłe uczucie syna.

Oglądaj Przyjaciółki online na polsatboxgo.pl.

Siła uczucia
Łukasz z Ingą postanowili chwilowo od siebie odpocząć, jednak kobieta nie może się doczekać powrotu podróżnika. O dziwo Marysia także tęskni. Zaraz po powrocie dochodzi o zbliżenia między stęsknionymi partnerami. Silne emocje biorą górę nad rozsądkiem i para nie zabezpiecza się, bo Gruszewska nie może znaleźć swoich tabletek antykoncepcyjnych. Później znajduje je u Nisy w pokoju. Kobieta przeprowadza z nią szczerą rozmowę na temat intymnych relacji damsko-męskich, przydatnych szczególnie, bo siedemnastolatce spodobał się jakiś chłopak. Czy powinna w te sprawy wtajemniczać Łukasza?

Zaginiony przyjaciel
Tymczasem Patrycja czuje się wyraźnie lepiej. Uwagę jej i męża pochłania sprawa kolegi syna, który uciekł z domu. Na progu ich domu pojawiają się zrozpaczeni rodzice szukający dziecka, ale i pomocy. Dzięki przyjaźni i zaufaniu do Mikołaja zaginiony chłopiec odzywa się do niego i ujawnia swoje miejsce pobytu.

Należne wsparcie
Marta i Dagmar pracują nad wnętrzami pensjonatu. Borys kłóci się z jego właścicielką o należne wynagrodzenie pokrywające koszta materiałów. Dekoratorka wstawia się za kolegą, jednak dopiero Dagmar wymusza na kobiecie zapłatę, przyłapując ją w niedwuznacznej sytuacji z robotnikiem. W tym czasie Marta staje przed sądem w sprawie ukochanego psa. Jest zaskoczona wsparciem kolegów i koleżanek podczas rozprawy. Czy uda się jej odzyskać Bruna?

Zaskakujące spotkanie
Anka staje po stronie Marty i jako jej prawniczka walczy o godny wyrok w sprawie psa. Ponadto pomaga pracownicom stacji opracować procedury antydyskryminacyjne. W rodzinnym domu zastaje niespodziankę w postaci dziewczyny Staśka - Marianny. Młoda kobieta swoją przebojowością zbija z tropu zarówno Strzelecką jak i jej męża. Jak ułożą się ich dalsze relacje?

Czy Inga powinna powiedzieć Łukaszowi o dylematach jego nastoletniej córki? Jak potoczy się sprawa Marty?

„Przyjaciółki” - sezon 21, zobacz odcinek 253:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial