2023-05-04

„Przyjaciółki” - odcinek 252: Prawdziwe wsparcie i siła

Patrycja, Anka i Inga zawsze mogą na siebie liczyć, szczególnie podczas trudnych sytuacji. Dziewczyny wspierają Kochan w walce z bulimią. Gruszewska zderza się z codziennością w patchworkowej rodzinie. Z kolei Strzeleccy sztukują przyjęcie ślubne dla Marii i Janka. Wydaje się, że Marta w końcu wychodzi na prostą, kończy terapię i stara się otworzyć na nowe relacje. Czyżby wszystko zaczynało się układać po myśli przyjaciółek.

Oglądaj Przyjaciółki online na polsatboxgo.pl.

Siła kobiecych relacji
Patrycja w końcu przyznała się sama przed sobą i koleżankami, że cierpi na bulimię. Odważnie podejmuje pierwsze kroki w celu polepszenia swojego zdrowia. Umawia się na zbilansowane posiłki w gronie przyjaciółek i męża. Inga i Anka proszą ją o kontakt w każdej kryzysowej chwili. Kochan przyznaje, że swoistą terapią jest dla niej fotografowanie. Dostaje więc pierwsze zlecenie - uwiecznienie na fotografii ślubu Marii i Janka.

Głuchy telefon
Przyjęcie ślubne w nowym domu Strzeleckich już prawie gotowe. Brakuje tylko odpowiedniego prezentu. W dyskusji międzypokoleniowej pada stwierdzenie, że najlepiej podarować wspomnienia, dlatego Anka cieszy się, że może poprosić Patrycję o pomoc, a jednocześnie sprawić miły prezent Marii i Jankowi. Tymczasem koleżanki ze stacji martwią się o Miłosza, który po stracie pracy nie odbiera telefonów. Strzelecka jedzie na interwencję do domu zainteresowanego.

Patchworkowa rodzina
W domu Gruszewskiej ciężko o spokojne chwile. Jej i Łukasza podejście do wychowania znacząco się różni. Dziewczynki mimo wzajemnej sympatii nie ułatwiają spraw rodzicom. Kiedy partnerzy ustalają kompromis na temat podejścia do Nisy i Marysi, ma miejsce wypadek. Młodsza córka Ingi spada z drzewa, łamiąc rękę. Kobieta o zaistniałe zdarzenie obwinia partnera. Czy da radę mu ponownie zaufać?

Odzyskane siły
Marta kończy terapię i przepracowuje doświadczenia z dzieciństwa. Wyraźnie lepiej się czuje. Prosi Dagmara o pomoc w zakupach i mianuje go swoim asystentem. Spotyka się także z Borysem na kawę i opowiada historię opieki nad Brunem. Czuje się w końcu wolna od traum i zaczyna korzystać z życia.

Czy Marta i Patrycja mają szansę na szczęśliwe relacje z bliskimi? Jak potoczą się sprawy w rodzinie Ingi?

„Przyjaciółki” - sezon 21, zobacz odcinek 252:

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial