2023-04-27

„Ewa gotuje”: Długi weekend w plenerze i ze smakiem

480. odcinek programu rozpoczyna majówkę. Czas zatem oficjalnie otworzyć także sezon grillowy! Ewa Wachowicz proponuje dania idealne na posiłek przygotowywany i jedzony w plenerze. Dodatkowo wyjątkowy gość specjalny, któremu gospodyni zdradza swoje sposoby na Pavlovą. „Ewa gotuje” w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji Polsat.

Oglądaj Ewa gotuje online na polsatboxgo.pl.

Deska masła
Zanim coś trafi na ruszt, Ewa Wachowicz przygotowuje absolutny hit sezonu, czyli deskę masła. Więcej o tym, jak właściwie zabrać się za taką dechę, gospodyni zdradza na końcu 480. odcinka programu. 

Zupa z fasolką szparagową
Biesiadowanie pod chmurką to nie tylko grill. Gdy jest ciepło można przygotować coś w kuchni i zjeść w ogrodzie, na tarasie czy balkonie. Gorący rosół niezbyt pasuje do takich okoliczności przyrody, więc warto zastąpić go lekką zupą z fasolką szparagową. I właśnie taka jest kolejna propozycja autorki programu.

Wątróbka cielęca z rusztu
Na danie główne Ewa Wachowicz przygotowuje pieczoną na ruszcie wątróbkę cielęcą, wcześniej wymoczoną w mleku, a następnie zamarynowaną w dresingu z dużą ilością szałwii.

Tarta z białą czekoladą
Po dwudaniowym sytym obiedzie gospodyni pokazuje jak zrobić na deser tartę z białą czekoladą i nasionkami granatu.

Gość specjalny
W programie dla widzów także niespodzianka! Rozmowa z aktorką Anną Dereszowską, doskonale znaną fanom serialu „Lulu”.

Jak przygotować poszczególne dania? Proporcje składników i szczegóły przepisów w 480. odcinku programu „Ewa gotuje”.

Ewa gotuje w sobotę o godz. 10:10 w Telewizji POLSAT.