2023-04-03

Wyjątkowy koncert „100 lat Disneya” tylko w Polsacie!

10 kwietnia z okazji 100-lecia Disneya Polsat zaprasza swoich widzów do bajkowego świata największych muzycznych przebojów z kultowych filmów wytwórni Disney i Pixar, w wykonaniu największych gwiazd polskiej estrady. Na scenie Beata Kozidrak, Edyta Górniak, Justyna Steczkowska, Michał Szpak, Kasia Łaska, bryska, Kayah, Cleo, Natalia Nykiel, Igor Herbut czy Maciej Musiałowski. Do tego Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald i Kaczka Daisy prosto z paryskiego Disneylandu! Koncert „100 lat Disneya” w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 20:00.

Niezwykła moc marzeń
- Jeśli potrafisz o czymś marzyć, potrafisz także tego dokonać - mawiał Walt Disney. Bohaterowie filmów Disneya byli i są inspiracją dla całych pokoleń a wiele piosenek, które towarzyszyły ich niesamowitym przygodom, stało się przebojami i doczekało się wielu najważniejszych nagród. W tym aż 26 Oscarów. - Chyba każdy wokalista marzy, aby zaśpiewać piosenkę dla Disneya. Mnie los podarował „Mam tę moc”, jakby na potwierdzenie tego, że naprawdę ją mam. Każdy z nas ją ma. I chyba o tym jest ten utwór, o wierze w moc, która jest w nas i o tym, abyśmy zawsze na niej polegali i nie bali się spełniać marzeń - mówi Kasia Łaska, jedna z gwiazd koncertu.

Szczególne utwory
- To była miłość od pierwszego spotkania. Postać słynnej Pocahontas, niosącej piękne przesłania, wartości i wiedzę o otaczającym świecie i szacunku do niego, z upływem lat nabrała mocy i pogłębiła znaczenie. Kiedy nagrywałam ścieżkę dźwiękową, w najśmielszych marzeniach nie przewidziałabym, że utwór „Kolorowy wiatr” stanie się kultowym, ponadczasowym hitem, który połączy wszystkie kolejne pokolenia. Z ponad dwustu utworów, jakie nagrałam w swojej karierze, w tym również kilku dla innych produkcji Disneya, te z filmu animowanego „Pocahontas” są mi zdecydowanie najbliższe. Nie spodziewałam się, że główna bohaterka i jej ideały, staną się dla mnie ścieżką i inspiracją na całe moje życie. Czas ujawnił, że nie przez przypadek ten utwór trafił w moje ręce... - opowiada Edyta Górniak, inna z bohaterek koncertu.

Dla wszystkich dzieci i nie tylko
Z opowieści Disneya po prostu się nie wyrasta, uwielbiają je miliardy dzieci i dorosłych na całym świecie. Disney kocha wszystkie dzieci bez wyjątku. Dlatego do wykonania utworu „Pół kroku stąd” z filmu „Vaiana: Skarb oceanu” razem z Natalią Nykiel i chórem Sound’n’Grace podopieczni Fundacji Kultury Bez Barier, z którą Disney współpracuje już od ponad sześciu lat. Dzieci na scenie tłumaczą tekst piosenki na polski język migowy dla wszystkich swoich niesłyszących kolegów i koleżanek przed telewizorami. - Zawsze podobały mi się te bajki, w których nie było słodkich księżniczek, tylko silne, stanowcze kobiece osobowości jak Vaiana, Pocahontas czy Mulan. Oglądając te bajki, widzę w nich drugie dno, społeczny przekaz, który w piękny sposób, trafia do dzieci, a jako dojrzała osoba doceniam to jeszcze bardziej - wyznaje Natalia Nykiel.

Szczegóły koncertu
Podczas koncertu między innymi utwory z filmów „Król lew”, „Mała Syrenka”, „Kraina lodu” i „Vaiana: Skarb oceanu”. „Pieśń o miłości (Miłość rośnie wokół nas)” zaśpiewa Michał Szpak, „Na morza dnie” - Andrzej Kozłowski, „Naprawdę chcę” - bryska, „Drobnostkę” - Igor Kwiatkowski, Kayah i Maciej Musiałowski wykonają utwór „Wspaniały świat” z „Aladyna”, Cleo „Ani słowa” z „Herkulesa”, „Nie mówimy o Brunie” z filmu „Nasze magiczne Encanto” - chór Sound’n’Grace, „Piekną i Bestię” i „Chwytam wiatr” - Beata Kozidrak. Na finał „Hakuna Matata” w brawurowym wykonaniu wszystkich wykonawców razem z całą publicznością. Wykonawcom towarzyszy Grott Orkiestra, a w roli prowadzących koncert Paulina Sykut-Jeżyna i Kacper Kuszewski.

Wyjątkowy projekt
- Bardzo się cieszę, że sto lat Disneya świętujemy właśnie w Polsacie i usłyszymy najpiękniejsze piosenki ze świata marzeń pełnych miłości i przyjaźni. Świata dobra i piękna, które pokochały pokolenia dzieci i dorosłych na całym świecie. Dlatego jestem naprawdę wzruszona i szczęśliwa, że mogłam współtworzyć ten projekt - powiedziała Nina Terentiew, członek Rady Nadzorczej Telewizji POLSAT.

Goście specjalni
Na scenie Teatru Polskiego także efektowne widowisko z wykorzystaniem oryginalnych fragmentów filmów, z których dana piosenka pochodzi. Gośćmi specjalnymi koncertu Myszka Miki, Myszka Minnie, Kaczor Donald oraz Kaczka Daisy, które specjalnie na to wydarzenie przyleciały z Disneylandu w Paryżu.

Zaplanowany na Poniedziałek Wielkanocny o godz. 20:00 koncert „100 lat Disneya” jest jedna z wielu niespodzianek. 10 kwietnia w Polsacie „Dzień Disneya”, czyli najlepsze filmy i bajki z legendarnej wytwórni.

  

Koncert „100 lat Disneya” w Poniedziałek Wielkanocny 10 kwietnia o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat