2023-03-19

„Wotum nieufności”: Tajne dokumenty zagrażające życiu

Patryk Hauer wchodzi w posiadanie niezwykle cennych i zarazem groźnych informacji. Życiem przypłaciły za nie dwie osoby: zajmujący się sprawami energetyki Zbigniew Hołub i dziennikarz Igor Ziarnik. Co zawiera teczka, jaką otrzymuje kandydujący na urząd prezydenta poseł? W jaki sposób zamierza wykorzystać nową wiedzę? „Wotum nieufności” w poniedziałek o godz. 21:10 w Polsacie.

Oglądaj Wotum nieufności online na polsatgo.pl.

Uciszyć posła
Patryk Hauer jest żywo zaangażowany w sprawę zabójstwa Zbigniewa Hołuba, ale są osoby, które chcą zatuszować sprawę. Komisja śledcza mająca zbadać okoliczności jego śmierci zostaje zawieszona w wyniku politycznych rozgrywek przy okazji rezygnacji prezydenta Mariusza Wimmera. Kiedy wraca od żony mężczyzny, zatrzymuje go ABW i straszy konsekwencjami kontynuacji prywatnego śledztwa. Wszystko przez dokumenty, w które zamordowany na Słowacji mężczyzna miał przy sobie.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Jak z japońskiego horroru
Materiały Ministerstwa Spraw Wewnętrznych trafiają w ręce Igora Ziarnika - dziennikarza, którego wydania zażyczyła sobie Rosja. Mężczyzna postrzega Hauera jako osobę, która jest godna zaufania. Dzwoni do niego z informacją, że wszystkie podejrzane sprawy, które dzieją się w polityce, są ze sobą powiązane. Niemal równocześnie przekazuje dokumenty Biancziemu, informatorowi posła. Porównuje je do słynnego japońskiego horroru. - Bądźcie ostrożni. Oglądasz i w ciągu tygodnia umierasz - mówi.

Z obietnicą ujawnienia
Za sprawą przyjaciółki Biancziego teczka przekazana zostaje Patrykowi Hauerowi. - Igor uwierzył, że jesteś odpowiednią osobą, żeby pociągnąć to dalej. To rzeczy, za które Zbigniew i Igor oddali życie, ale musisz być świadomy stawki, o którą gramy. Ludzie, którzy znają te informacje, giną i my możemy być następni - przestrzega go, ale także domaga się obietnicy ujawnienia tajnych informacji, które mogą zapewnić mu prezydenturę.

Jak postąpi Patryk Hauer, któremu ABW groziło ujawnieniem jego sekretów? Ile jest w stanie zrobić dla urzędu głowy państwa?

„Wotum nieufności” - zobacz odcinek 4:

Wotum nieufności w poniedziałek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat