2023-03-20

„Wotum nieufności” - odcinek 4: Wyborczy wyścig się zaostrza

Daria Seyda nie ma chwili wytchnienia. Dowiaduje się o niewierności męża, a kampania staje się agresywna. Prym wiedzie w tym kandydat prawicy Patryk Hauer, który podczas pierwszej debaty porusza temat zastrzelonego Igora Ziarnika. Niespodziewanie atakuje reprezentującą lewicę Bukowską, co nie przeszkadza mu z nią romansować. „Wotum nieufności” w poniedziałek o godz. 21:10.

Oglądaj Wotum nieufności online na polsatgo.pl.

Taktyka wyborcza
Kandydaci stają do pierwszej debaty prezydenckiej. Daria Seyda jest wyraźnie zestresowana. - A Ty co taka zdenerwowana, jakbyś pierwszy raz w telewizji była? Boisz się, że coś na Ciebie mamy? - pyta ją Małgorzata Bukowska. To kandydatka lewicy ku zaskoczeniu Mileny, staje się głównym celem Patryka Hauera, który bezpardonowo ją atakuje. W mowie końcowej porusza temat zastrzelonego przez ABW Igora Ziarnika. Marszałek Sejmu po debacie proponuje mu wgląd w dokumenty dotyczące dziennikarza, ale on zapowiada, że tę sprawą zajmie się komisja.

Towarzyskie układy
Szykujący się do odjazdu Hauer zostaje zaczepiony przez Bukowską. Korzysta z jej propozycji wspólnego wypadu do ekskluzywnego hotelu, w którym dochodzi do zbliżenia. Po powrocie do domu przyznaje się do tego Milenie. Jego żona zachęca go do dalszych ataków na jego kochankę. - Będziemy na nią potrzebować „brudów”. Masz coś? - pyta. - To na pewno nie jest sprawa osobista? - odpowiada pytaniem.

Kryzys w małżeństwie
Mężowi Darii Seydy niezapowiedzianą wizytę składa jego kochanka. Urszula Garnicka. Ich spotkanie w parku fotografuje ktoś z mediów, a informacje trafiają do premiera. Chronowski ujawnia całą sprawę w obecności jej córki. Wstrząśnięta Marszałek Sejmu nie jest w stanie potem nawet zamienić kilku słów z niewiernym partnerem.

Wymiana informacji
Bianczi wchodzi w posiadanie dokumentów od Igora Ziarnika. To te same materiały, ze względu na które zginął Zbigniew Hołub. Na zaaranżowanym przez Huberta spotkaniu dziennikarza z Seydą pojawia się ABW. W tym czasie jego przyjaciółka Samara przekazuje teczkę z tajnymi informacjami Hauerowi. Domaga sie, żeby je ujawnił. tłumacząc także, że to może uratować informatorowi zycie.

W jaki sposób romans Krzyśka może wpłynąć na szanse Seydy w wyborach? Co z tajnymi informacjami zrobi Patryk Hauer? Jak dalej będzie wyglądać kampania?

„Wotum nieufności” - zobacz odcinek 4:

Wotum nieufności w poniedziałek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat