2023-03-17

„Nasz nowy dom”: Sąsiedzka pomoc, która ma wielką moc

Pani Franciszce i jej wnukowi w 279. odcinku pomogły wrażliwe na ich los siostry Angelika i Oliwia. Otaczającym nas osobom dobro można nieść na różne sposoby. Niektóre są bardzo proste, jak zgłoszenie potrzebujących do programu „Nasz nowy dom”. Dzięki temu Katarzyna Dowbor odwiedziła leżącą pod Radomiem miejscowość Kuczki-Wieś, a ekipa programu wykonała niezwykle istotny remont.

Oglądaj Nasz nowy dom online na polsatboxgo.pl.

Czuła opieka w trudnych warunkach
Franek został opuszczony przez mamę, kiedy był maleńki. Wychowywał go ojciec, ale przerażona opowieściami o obecności alkoholu w domu babcia rozpoczęła walkę o prawo do opieki. Sąd wydał pozytywną decyzję, jednak do jej utrzymania konieczne są odpowiednie warunki mieszkaniowe. Tego schorowana kobieta nie była sama w stanie zapewnić. Z pomocą przyszły dobre i wrażliwe sąsiadki.

Zatrzymać wnuczka przy babci
Mieszkające obok siostry Angelika i Oliwia z obcych dla pani Franciszki osób stały się przyjaciółkami rodziny. Zaczęły ją wspierać i to one zgłosiły babcię i wnuczka do programu. - Nie jest dobrze, nie ma łazienki. Pani Franciszka musi toczyć walkę w sądzie o Frania i ona jest świadoma, że brakuje tych warunków, które zapewniłyby, żeby wnuk został przy niej - mówiły w rozmowie z Katarzyną Dowbor. - Będziemy najszczęśliwsze, bo tylko pomaganie daje radość - dodawały w oczekiwaniu na decyzję o remoncie.

Jak zgłosić sąsiadów do programu „Nasz nowy dom”?
Zgłoszenia można dokonać na trzy sposoby: poprzez wygodny formularz online, wysyłając tradycyjny formularz - do pobrania ze strony programu - na adres mailowy nnd@polsat.pl lub biuro@constantin-entertainment.pl, lub nadając wypełnione dokumenty tradycyjną pocztą. Przed wysłaniem zgłoszenia warto zapoznać się z regulaminem programu „Nasz nowy dom” oraz informacjami w formularzu zgłoszeniowym.

„Nasz nowy dom” - sezon 20, zobacz odcinek 279:

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat