2023-03-13

„Ninja Warrior Polska”: Ogromna presja i wyścig na czas

Finaliści drugiego odcinka siódmej edycji show komentują rywalizację. Damian Drzewiecki, Wojciech Borkowski, Grzegorz Niecko i Wiktor Wójcik specjalnie dla POLSAT.PL opowiadają o tym, co działo się na torach eliminacyjnym i półfinałowym. Na co zwracają uwagę weterani programu „Ninja Warrior Polska”? Co ich zdaniem zadecydowało o awansie do finału?

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatgo.pl.

Szybko i bez błędu
Drugi odcinek siódmej edycji programu „Ninja Warrior Polska” od samego początku budził wiele emocji. - Przed startami było mocne skupienie się już nie na samym przejściu, ale na czasie - mówi Wojciech Borkowski, zwracając uwagę na to, że na torze pojawiło się wielu weteranów show. - Eliminacje dużo zweryfikowały, ale ten tor dla osób, które były dwa czy trzy razy w finale nie powinien sprawić trudności - podkreśla uczestnik.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ninja Warrior Polska (@ninjawarriorpolska)

Nadzieja i szansa
O bezpośredni awans do finału rywalizowali ze sobą Damian Drzewiecki i Wiktor Wójcik. - Na szczycie Power Tower, po wciśnięciu guzika, gdy Wiktor dotarł, to powiedziałem mu: ja bym nie miał szans w półfinale, ty nadal je masz - wspomina pierwszy z nich, który zwyciężył konkurencję.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ninja Warrior Polska (@ninjawarriorpolska)

Presja motywatorem
Zawodnicy przyznają, że półfinał był trudny, bo wielu zawodników miało predyspozycje do tego, aby przejść do kolejnego etapu. - W tym odcinku było naprawdę sporo mocnych uczestników. Okazało się, że nasza grupa to „grupa śmierci”. Nie ma już miejsca na żarty - objaśnia Grzegorz Niecko. - Niesamowite, jak szybki potrafi być człowiek pod presją - dodaje trener parkour. - Mocno analizowaliśmy ten tor półfinałowy i znaleźliśmy parę momentów, gdzie można urwać kilka sekund - dodaje Wojciech Borkowski. Wiktor Wójcik, który nie wykorzystał swojej szansy na Power Tower, okazał się najszybszy w półfinale. - Jestem bardzo zadowolony z siebie i ze swojego startu. Zrobiłem rekord na torze półfinałowym. Pokazałem ,na co mnie stać - mówi trener personalny.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ninja Warrior Polska (@ninjawarriorpolska)

Walka trwa
Poziom odcinka był bardzo wysoki, przez co z show pożegnali się między innymi świetni w eliminacjach Krzysztof Orankiewicz i Olaf Malinowski. - Szkoda, że nie dostali się do finału. To była jednak liga mistrzów - komentuje Wojciech Borkowski. Jakie nastawienie mają zawodnicy przed finałem? - Obiecuję wszystkim, że dam z siebie wszystko i zostawię na torze kawał serducha! - zapowiada Damian Drzewiecki.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ninja Warrior Polska (@ninjawarriorpolska)

„Ninja Warrior Polska” - edycja 7, zobacz odcinek 2:

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat