2023-03-07

„Ninja Warrior Polska”: Weterani nadal w szczytowej formie

Stali bywalcy sportowego show zdominowali rywalizację w drugim odcinku siódmej edycji. Dobrze znani prowadzącym i widzom zawodnicy pokazali, jak cenne podczas biegu na wymagającym torze jest doświadczenie. Nie obyło się jednak bez niespodzianek i zwrotów akcji. Kto pojawił się w programie w roli gości specjalnych? „Ninja Warrior Polska” we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatboxgo.pl.

Poszukiwania polskiego ninja trwają w najlepsze
W robiącej wrażenie ogromnej Arenie Gliwice gorąca atmosfera i wielkie emocje. Karolina Gilon, Jerzy Mielewski i Łukasz „Juras” Jurkowski byli gotowi na kolejną serię przygód sportowców-amatorów, którzy pokonują swoje bariery. Kto z nich zakwalifikował się do finałowej czwórki, zyskując szansę na tytuł pierwszego polskiego ninja i nagrodę główną w wysokości 150 tysięcy złotych?

Tor eliminacyjny

Etap składał się z następujących przeszkód: Bieg parkourowca 2, Zjazd na rurze, Na krawędzi, Rzut pierścieniem, Obrót pierścienia, Krzywa ściana.

Debiut z potencjałem
Rafał Ostrowski wszedł na tor z dopingującym go synkiem, ale biegł rozpoczął już oczywiście sam. 32-latek, który na co dzień pracuje jako sprzedawca, potknął się już na pierwszej przeszkodzie, ale... nie złamał regulaminu i kontynuował zabawę. Ostatecznie doszedł do czwartej przeszkody. Zgubił krążek, co nie pozwoliło mu ruszyć dalej.  - Może być zadowolony z tego, co pokazał - skomentował start debiutanta w show Jerzy Mielewski.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Rzut pierścieniem

Małżeńska rywalizacja
- Staramy się razem trenować. Zobaczymy, kto zajdzie dalej - zastanawiała się Angelika Ostrowska, żona poprzedniego uczestnika. Para założyła się, kto wypadnie lepiej w programie. W małżeńskiej rywalizacji zwyciężył Rafał, bowiem 33-latka wpadła do basenu już przy pierwszym wyzwaniu. - Za wolno, za wolno! - ocenił Jerzy Mielewski. Publiczność dodała otuchy nauczycielce wf-u krzycząc po występie „nic się nie stało!”.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Bieg parkourowca 2

Znany i lubiany medalista
- Bardziej się stresuje tutaj niż walką na KSW - żartował Damian Janikowski. Medalista olimpijski w zapasach bał się zimnej wody w basenie. Na trybunach kibicowała mu żona z córką, menedżer i przyjaciele z Wrocławia i Warszawy. - „Juras”, wariacie, idę do ciebie! - zapowiadał. Szło mu doskonale, a mały błąd sprawił, że wpadł ostatecznie do basenu. Szkoda! - Troszkę przeważyła jego masa ciała - zauważył Jerzy Mielewski. - Było kozacko - podsumował Łukasz Jurkowski.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Obrót pierścienia

Pierwszy z braci w formie
Krystian Drzewiecki przyszedł do programu wraz z bratem Damianem. Oboje pokazali się z jak najlepszej strony. Pierwszy z rodzeństwa w dobrym stylu dotarł do samego końca i z satysfakcją wcisnął czerwony przycisk na samej górze. - Zawsze się wspieramy i działamy razem, ale stwierdziliśmy, że zmieniamy koncepcję. Rywalizujemy! - żartował, czekając na kolejny bieg.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:40.20

Pokaż, na co cię stać
W programie „Ninja Warrior Polska” liczy się konsekwencja i determinacja. Damian Drzewiecki nie dał za wygraną i podobnie jak brat, dostał się na po Krzywej ścianie na samą górę. 23-letni trener cieszył się z wyniku, bo tor przeszedł piętnaście sekund szybciej niż poprzednik. - Widać, jaki progres robią zawodnicy z edycji na edycję - chwalił Łukasz Jurkowski.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:26.50

Weteran nie zawiódł
- Kolejny z elity! - mówił Łukasz Jurkowski o zawodniku doskonale znanym już widzom programu. Nie mogło być inaczej - Wojciech Borkowski przeszedł tor eliminacyjny bez najmniejszego problemu. - Kocham, jak chłopcy się tak ściągają między sobą - komentowała w trakcie Karolina Gilon. A to jeszcze nie wszystko, na co stać było uczestnika.
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 02:25.60

Awans obowiązkowy
Grzegorz Niecko również należy do grona uczestników, którzy co sezon pokazują swoje sportowe umiejętności. 32-letni trener personalny dogonił kolegów i pokonał Krzywą ścianę za drugim podejściem. - Czysta formalność - mówiła Karolina Gilon. 
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:36.10

Fit Lover
- Mam pociąg do próbowania rzeczy, których nigdy w życiu nie robiłem - mówił znany influencer. Mateusz Janusz to połówka znanego w mediach społecznościowych duetu Fit Lovers. Na trybunach zasiadła jego dziewczyna Pamela. Jak trener personalny wypadł na torze? Jak na pierwszy raz było świetnie! - Kawał dobrej roboty - podsumował „Juras”, gdy ten wpadł do basenu. - Kolejnym razem się uda - zapowiedział mokry 31-latek.
Przeszkoda eliminująca na torze eliminacyjnym: Rzut pierścieniem

Forma nie słabnie
- Może już to jest nudne... - żartował Jerzy Mielewski, gdy na starcie zobaczył Wiktora Wójcika, jednego z najlepszych uczestników „Ninja Warrior Polska”. Weteran show nazywany „wybitnym technikiem” wiedział, że czas biegu ma ogromne znaczenie na tym etapie show. Walka o Power Tower była zwycięska!
Czas toru eliminacyjnego (ukończony): 01:13.30

Power Tower

Do pojedynku o złoty bilet i bezpośredni awans do finału stanęli Wiktor Wójcik i Damian Drzewiecki. Lepszy na dwunastometrowej wieży okazał się drugi z nich i to on jako pierwszy w drugim odcinku awansował do ostatniej odsłony siódmego sezonu. Brawo!

Tor półfinałowy

Etap składał się z pięciu przeszkód: Monety, Małpi gaj 2.0, Ruchomy drążek, Gra w kości, Przeprawa przez komin.

Cel zrealizowany
- Mam bardzo dobre nastawienie. Chciałbym się dostać do finału, ale wszystko się może zdarzyć - mówił przed wejściem na start Wojciech Borkowski. Obawy okazały się jednak bezpodstawne. Uczestnik przeszedł tor półfinałowy i tym samym spełnił swoje marzenia. Gratulacje! - Poszedł ogniem piekielnym - śmiał się Łukasz Jurkowski.
Czas toru półfinałowego (ukończony):
01:16.10
Kwalifikacja do finału!

Apetyt na więcej
Grzegorz Niecko znany jest z twardego charakteru i nie inaczej było tym razem. - Mięciutko, bez problemu - komentował w trakcie występu Łukasz Jurkowski. - Trening to jedno, predyspozycje to drugie - zaznaczał Jerzy Mielewski. A istotny był także czas, bo rywalizacja była bardzo zacięta. Drugi najlepszy zawodnik szóstej edycji wywalczył awans do swojego kolejnego finału.
Czas toru półfinałowego (ukończony): 01:02.60
Kwalifikacja do finału!

Doświadczenie procentuje
Jak na te piekielnie dobre występy odpowiedział Wiktor Wójcik? Uczestnik podkręcił tempo i wykręcił jeszcze lepszy czas niż poprzednicy! To był rekord drugiego odcinka. Kwalifikacja do finału była oczywista. - Ale to było ściganie! Takie emocje! - zachwycał się „Juras” po jego występie.
Czas toru półfinałowego (ukończony): 00:59:90
Kwalifikacja do finału!

„Ninja Warrior Polska” - edycja 7, zobacz odcinek 2:

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat