2023-02-28

„Ninja Warrior Polska”: Z takim torem mierzą się uczestnicy

Jeszcze trudniej niż dotychczas?! Zobacz zdjęcia przeszkód, jakie trzeba pokonać w drodze do finału programu. Poziom sportowy zawodników „Ninja Warrior Polska” rośnie z edycji na edycję. Co przygotowano dla śmiałków w siódmym sezonie sportowego show? Czy w końcu Polak stanie na szczycie legendarnej Góry Midoriyama? Nowe odcinki we wtorek o godz. 20:05 w Polsacie.

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatboxgo.pl.

Siódma edycja. Dla kogo szczęśliwa?
Program „Ninja Warrior” powstał 25 lat temu w Japonii. Stał się światowym hitem, łącząc świat sportu i telewizji. Uczestnicy, którzy walczą o tytuł pierwszego polskiego ninja i 150 tysięcy złotych, na drodze do finału muszą przejść tory eliminacyjny i półfinałowy. Jedną z przeszkód rozpoczynających wyścig jest bieg parkourowca 2.

Koncentracja przede wszystkim
Zawodnicy przygotowują się do startu miesiącami, a o powodzeniu w rywalizacji decydują detale. Od każdego z nich rywalizacja wymaga niezwykłego skupienia i uwagi. Tor nie wybacza najmniejszego błędu. Każde potknięcie może skutkować wpadnięciem do basenu.

Być w jak najlepszej formie
Sportowcy, którzy podejmują wyzwanie na torze „Ninja Warrior”, muszą być w doskonałej kondycji. Pokonanie niektórych przeszkód wymaga siły rąk. Do sforsowania innych potrzebne są mocne dolne partie ciała. Trzeba o tym pamiętać podczas treningów i nauki.

Nowe twarze i weterani
Wiosną 2023 roku na torze ponad 180 zawodników. Część z nich to stali bywalcy show, którzy z każdą kolejną edycją pokonują swoje słabości. Pojawią się również nowe twarze. Debiutanci już nie raz udowadniali, że warto na nich stawiać. Wśród uczestnik również kobiety. Na jedną z nich czeka tytuł Last Woman Standing.

Wcisnąć czerwony guzik
Na szczycie krzywej ściany na uczestników czekają komentatorzy Łukasz „Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski. Czas biegu na torze eliminacyjnym jest o tyle ważny, że może zaprowadzić kandydatów do pojedynku na Power Tower. Najszybsi mają szansę ominąć tor półfinałowy i dostać się bezpośrednio do siódmego odcinka.

Power Tower
Na dwunastometrowej wieży dwójka najszybszych z toru eliminacyjnego ściga się o awans do finału. Wprowadzono ją w czwartej edycji programu. Od tego czasu złoty bilet trafia w ten sposób do jednego z zawodników w każdym odcinku.

Do samego końca
Uczestnicy, którzy mają szansę stanąć na starcie biegu półfinałowego, wiedzą, że walczą o każdy centymetr toru. To etap, w którym często daje o sobie znać zmęczenie i niezwykle ważna jest psychika. Przeszkodami są m.in. monety, ruchomy drążek czy gra w kości.

Midoriyama wciąż niezdobyta
W szóstej edycji najlepsi okazali się Paweł Murawski (Last Man Standing) i Dorota Gadzińska (Last Woman Standing). W dotychczasowej emisji programu tylko raz udało się podjąć próbę wejścia Górę Midoriyama. Zrobił to Igor Fojcik w czwartej serii show. Czas najwyższy na jego następcę i atak na legendarny szczyt!

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat