2023-03-02

„Państwo w Państwie” - odcinek 475, na żywo 5 marca

W 2019 roku panu Pawłowi zawalił się cały świat. W koszmarnym wypadku w jednej chwili stracił rodzinę. Teraz musi toczyć batalie z firmą ubezpieczeniową, która zakwestionowała jego roszczenia i zażądała udowodnienia, że z tragicznie zmarłą żoną, matką i dzieckiem wiązała go silna relacja! Czy interwencja programu pomoże w rozwiązaniu sprawy? Prowadzący Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek emitowany na żywo w niedzielę 5 marca o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na polsatgo.pl.

Dramat na drodze
W czerwcu 2019 roku w wypadku w miejscowości Myszyniec Stary w województwie mazowieckim zginęli żona pana Pawła, jego matka oraz dziewięcioletni syn. Osobowy citroen, którym podróżowała rodzina, został dosłownie zmiażdżony przez samochód ciężarowy.

Szybki wyrok
Sprawę wypadku prowadziła Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce. Ostatecznie sąd skazał Wiesława P. na karę pięciu lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów przez dziesięć lat. Zasądził także nawiązkę w wysokości 100 tysięcy złotych na rzecz pana Pawła, który w związku z sytuacją musiał wziąć na siebie cały ciężar uczestniczenia w postępowaniach sądowych oraz odszkodowawczych.

Fatalna diagnoza
Po wypadku pan Paweł załamał się. Rozpoczął leczenie psychiatryczne oraz kardiologiczne. W ocenie specjalistów, jego stan doprowadził do utraty zdolności funkcjonowania w środowisku zawodowym, spowodował też wystąpienie zespołu stresu pourazowego oraz głęboką depresję. Badający go lekarze psychiatrzy wyrazili także pogląd, że nie jest prawdopodobne, aby sytuacja zdrowotna mogła ulec jakiejkolwiek poprawie.

Brak porozumienia
Po wstępnym otrząśnięciu się z tak ogromnej tragedii pan Paweł, na co dzień mieszkający wraz z córką Nicole w USA, postanowił podjąć walkę o wypłatę środków z tytułu ubezpieczenia. Zaproponował także zawarcie ugody z firmą ubezpieczeniową, jednak finalnie do niego nie doszło. W tej sytuacji sprawa wypłaty odszkodowania i zadośćuczynienia trafiła przed Sąd Okręgowy w Warszawie.

Rozdrapywanie ran
Ubezpieczyciel zakwestionował większość roszczeń pana Pawła i Nicole, ale też zażądał od mężczyzny... udowodnienia, że ofiary wypadku miały z nim silną więź rodzinną. Oznacza to długotrwały spór, w którym poszkodowani zmuszeni będą do ciągłego odtwarzania traumy, jaką przyniósł ze sobą wypadek z czerwca 2019 roku. Sąd będzie musiał zbadać każdy aspekt życia tej rozdartej przez tragedię rodziny. Od relacji wnuczki z babcią, po udział zmarłej żony pana Pawła w rodzinnym przedsiębiorstwie...

Czy interwencja programu „Państwo w Państwie” pomoże w rozwiązaniu sprawy?

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat