2023-02-16

„Państwo w Państwie” - odcinek 474, na żywo 19 lutego

Jak pozbyć się dzikich lokatorów? Pan Adam kupił mieszkanie, które miało być dla niego i jego schorowanego ojca gwarancją spokoju. Ale dotychczasowi dysponenci nieruchomości nie chcą się wyprowadzić. Nie płacą też czynszu i nie robią sobie nic z postępowania komorniczego, mimo że posiadają majątek o znacznej wartości. Czy interwencja programu pomoże w rozwiązaniu sprawy? Prowadzący Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na kolejny odcinek emitowany na żywo w niedzielę 19 lutego o godz. 19:30 w Polsacie.

Oglądaj Państwo w Państwie online na polsatboxgo.pl.

Zakup okazjonalny
W kwietniu 2021 roku pan Adam kupił na licytacji komorniczej mieszkanie w Pruszkowie. Był jednym z dziewięciu licytujących. Wygrał, bo zaoferował najwyższą cenę - 215 tysięcy złotych. Niemal dwa lata później nadal nie może korzystać z nabytej nieruchomości. Cały czas zamieszkują ją bowiem poprzedni lokatorzy.

Gra na czas
Pięcioosobowa rodzina państwa W. mieszkanie odziedziczyła dwanaście lat temu po zmarłej babci. Od tego czasu nie płacą czynszu. Z tego też powodu odbyła się licytacja komornicza. Państwo W. nie zamierzają jednak opuszczać lokalu. Po licytacji złożyli szereg zażaleń. Wszystkie zostały oddalone bądź odrzucone, co jedynie wpłynęło na przedłużenie postępowania.

Prywatne śledztwo
Pan Adam ustalił, że trzy osoby mieszkające w lokalu pracują. Wskazał również, że posiadają trzy samochody, w tym jeden warty około 100 tysięcy złotych. Udało mu się również dowiedzieć, że państwo W. są właścicielami około dwustumetrowego domu w pobliskich Duchnicach!

Sytuacja bez wyjścia?
Rodzina W. twierdzi, że nie zamierza płacić za wynajem mieszkania. Dzicy lokatorzy przyznają wprost, że mogliby się wyprowadzić, gdyby przyznano im lokal socjalny. Tymczasem pan Adam, który opiekuje się 89-letnim ojcem, nadal nie ma dostępu do nieruchomości, którą w świetle prawa nabył i która miała być inwestycją w spokojną przyszłość jego i najbliższych.

Czy interwencja programu „Państwo w Państwie” pomoże w rozwiązaniu sprawy?

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Telewizji POLSAT.