2023-02-08

Jerzy Mielewski: Kult ninja w Polsce rozwija się dynamicznie

Prowadzący „Ninja Warrior Polska” z zapowiedzią 7. edycji sportowego show. Jerzy Mielewski zdradza, co czeka widzów w kolejnej odsłonie zmagań na wymagającym torze. Opowiada także, w jaki sposób program zmienia styl życia Polek i Polaków i wpływa na ich aktywność fizyczną. Zobacz wideo! Nowe odcinki od 28 lutego 2023 roku we wtorek o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na polsatboxgo.pl.

Szczęśliwa siódemka
Przez sześć edycji programu tylko jednej osobie udało się podjąć próbę wejścia na Górę Midoriyama. Dokonał tego Igor Fojcik, dwukrotny zdobywca tytułu Last Man Standing. Jerzy Mielewski jest pełen nadziei, że wkrótce wydarzy się to ponownie. - Siódemka jest szczęśliwa, więc jestem przekonany, że ta sztuka się uda - mówi dziennikarz sportowy. - Jedno mogę powiedzieć, że w każdym sezonie zawodnicy są coraz lepsi, sprawniejsi i oni wiedzą, że można to zrobić - przekonuje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Jerzy Mielewski (@jerzy_mielewski)

Różne cele w programie
Uczestnicy, którzy stają na torze, są bardzo ambitni i zdeterminowani. Jednak podczas udziału w show nie liczy się jedynie końcowe zwycięstwo. - To jest ich życie i miłość. Przychodząc do programu nie myślą o pieniądzach, nagrodzie - komentuje Jerzy Mielewski. Celem kandydatów nie zawsze jest wejście na sam szczyt. - Nie myślą nawet o tym, żeby pokonać swojego kolegę czy też rywala. Oni chcą tylko zmierzyć się z tym torem - dodaje.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Ninja Warrior Polska (@ninjawarriorpolska)

Kult ninja
Program „Ninja Warrior Polska” zachęcił wiele osób do uprawiania sportu i poprawy swojej kondycji. - Biegi OCR żyją swoim życiem, ale stworzyło się coś nowego: wyścigi ninja na bardzo krótkich dystansach z przeszkodami podobnymi do tych na u nas torze. Jest liga polskich zawodników ninja, zawody są cyklicznie organizowane. Jest zatrzęsienie młodych ludzi, którzy przychodzą na treningi - podkreśla Jerzy Mielewski. - Obserwowaliśmy ten kult ninja już w Stanach Zjednoczonych. W Polsce ten kult kiełkował, a teraz bardzo dynamicznie się rozrasta - podsumowuje.

  

Ninja Warrior Polska od 28 lutego we wtorek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat