2023-02-02

Mariusz Ostrowski jako minister w serialu „Sługa Narodu”

Jaki w jego wydaniu jest Minister Spraw Zagranicznych i przyjaciel samego prezydenta, Ignacego Koniecznego? Mariusz Ostrowski tym razem w roli pozytywnego, choć nieco fajtłapowatego bohatera popełnia śmieszne gafy na międzynarodową skalę. Czy mimo kolejnych wpadek udaje mu się utrzymać prestiżowe stanowisko? Serial „Sługa Narodu” od 4 marca w sobotę o godz. 20:00 w Polsacie.

Nie do końca na swoim miejscu
W serialu „Sługa Narodu” Mariusz Ostrowski wciela się w Michała Zielińskiego, zawodowego (choć nie najlepszego) aktora, a zarazem przyjaciela Ignacego Koniecznego, który właśnie został prezydentem. Głowa Państwa proponuje Michałowi stanowisko Ministra Spraw Zagranicznych. - Mój bohater się zgadza, ale kompletnie nie pasuje do tej funkcji i popełnia wiele śmiesznych gaf. Postępuje według własnego kodu etycznego, który z pewnością wielu osobom by się nie spodobał. Ale w związku z tym, że to serial komediowy, to mam nadzieję, że się bardzo spodoba - tłumaczy aktor.

Zmiana emploi
Mariusz Ostrowski jest zadowolony z nowego wyzwania, ponieważ rola w „Słudze Narodu” wyróżnia się spośród jego pozostałych wcieleń. - Cieszę się, że dostałem propozycję postaci komediowej, bo zazwyczaj gram negatywnych bohaterów, a z natury jestem wesołym człowiekiem - twierdzi. Przy okazji chwali produkcję, która jego zdaniem ma wiele mocnych stron i może stać się przebojem. - Bardzo podobają mi się dialogi. To dobrze napisany serial. Aktor ma co grać, bo nie gadamy o banalnych rzeczach. A do tego są wartkie, świetnie napisane sceny. Praca na tym planie to czysta przyjemność - podkreśla Mariusz Ostrowski.

Polityczna kuchnia na wesoło
Ukraiński serial „Sługa Narodu” opowiada o nauczycielu historii Wasylu Gołoborodce, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Główną rolę w oryginalnej wersji zagrał Wołodymyr Zełenski. Serial cieszył się tak ogromną popularnością, że doczekał się trzech sezonów i wersji fabularnej, a Zełenski wyrósł na prawdziwą gwiazdę. Po czterech latach od premiery fikcja zamieniła się w rzeczywistość. W 2019 roku aktor wystartował w wyborach, które wygrał i został prezydentem Ukrainy.

W polskiej wersji główny bohater nazywa się Ignacy Konieczny. Jest 36-letnim rozwodnikiem mieszkającym z rodzicami, siostrą i siostrzenicą. To intelektualista rozmiłowany w postaci brytyjskiego premiera Winstona Churchilla, lubiany nauczyciel i porządny człowiek. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje i wygody, do pracy dojeżdża rowerem. W tej roli Marcin Hycnar.

  

Sługa narodu od 4 marca w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat