2023-01-31

„Sługa Narodu”: Krzysztof Dracz w roli przebiegłego premiera

Aktor opowiada o swojej postaci w nowej komediowej produkcji. Krzysztof Dracz gra przedstawiciela starego obozu politycznego, który musi się mierzyć z kompletnym nowicjuszem na stanowisku prezydenta. Jak serialowy Cezary Kujawa układa sobie relację z głową państwa? Polska wersja serialu „Sługa Narodu” w sobotę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Człowiek ze starego układu
W serialu „Sługa Narodu” Krzysztof Dracz wciela się w postać premiera Cezarego Kujawy, przedstawiciela starej nomenklatury i dawnych układów. - To szczwany lis. Jest nie tyle premierem narodu, ile beneficjentem swojego stanowiska. Korzysta na nim, bogaci się i wie, jak się ułożyć w konfiguracji politycznej, aby wyjść na swoje - tłumaczy aktor.

Prezydent kontra premier
Głowa Państwa, Ignacy Konieczny, wkracza do polityki z zupełnie innego świata. To postać nieznająca układów, powiązań i korzyści, które wiele osób czerpie z przebywania w kręgach władzy. - Mój bohater ma trzymać nad nim pieczę. Z jednej strony wprowadzać go we wszystkie zakamarki wielkiej polityki, a z drugiej strony odpowiednio kształtować i pilnować, żeby działał na rzecz starej nomenklatury - zdradza Krzysztof Dracz.

Kulisy władzy z przymrużeniem oka
Ukraiński serial „Sługa Narodu” opowiada o nauczycielu historii, który przypadkiem zostaje prezydentem kraju i musi zmierzyć się z armią skorumpowanych urzędników i oligarchów. Konieczne było nie tyle przetłumaczenie, ile adaptacja jego historii do polskich realiów. - Staramy się przekładać scenariusz na naszą współczesność i warunki. Wiele z kuchni politycznej, układów i targów w kręgach władzy pozostaje. Zwracamy uwagę przede wszystkim na ciemne strony - mówi Krzysztof Dracz. - Ale jednocześnie w serialu występują zabawne postaci, które znajdują się w zabawnych sytuacjach. Bo chociaż produkcja traktuje o rzeczach poważnych, wagi państwowej, to patrzymy na nie z przymrużeniem oka - zapewnia odtwórca roli premiera Cezarego Kujawy.

  

Sługa narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat