2023-02-02

Danuta Stenka: W serialu „Sługa Narodu” matkuję prezydentowi

Aktorka zdradza, jaka relacja łączy jej postać z głównym bohaterem nowej produkcji. Na pozór zimna służbistka, która towarzyszyła w wykonywaniu obowiązków kilku głowom państwa, do prezydenta Ignacego Koniecznego czuje słabość. A co Danuta Stenka mówi o swojej prywatnej relacji z odtwórcą tej roli, Marcinem Hycnarem? „Sługa Narodu” w sobotę o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Sługa Narodu online na polsatboxgo.pl.

Danuta Stenka o swojej roli
W nowym serialu komediowym Polsatu aktorka wciela się w asystentkę prezydenta, a właściwie prezydentów, bo na swoim stanowisku trwa od lat, a głowy państwa zmieniają się w tym czasie jedna po drugiej. Jaka jest jej bohaterka? Jaki jest jej stosunek do Ignacego Koniecznego? - Może sprawiać wrażenie służbistki, nawet zimnej, ale to tylko pozór. Jest przede wszystkim profesjonalistką i według mnie pasjonatką tego, co robi. A w dodatku do tego prezydenta wydaje się mieć szczególnie ciepły stosunek - zdradza Danuta Stenka. - Wyczuła w nim dobrego człowieka, który chce zrobić dobrą robotę dla kraju. A to dla niej ważne - dodaje.

Ktoś wyjątkowy
Serialowa Maria Nowacka nie próbuje mieć żadnego wpływu na władzę ani decyzje prezydenta. - Jedyne, co może, z racji doświadczenia, to podsuwać mu rzeczy, na które on nie wpadłby, bo jest kompletnym „świeżynkiem” i nie wie, jak się poruszać w tych „okolicznościach przyrody” - mówi o znaczeniu swojej bohaterki dla głównego bohatera aktorka. Jak podkreśla, choć sekretarka Ignacego Koniecznego nie bierze bezpośredniego udziału w wydarzeniach politycznych na najwyższym szczeblu, jest kimś niezwykle ważnym dla głowy państwa. - To jego prawa ręka, laska, o którą się opiera i ratunek w wielu sytuacjach. I, co się okazuje, bliski człowiek - zdradza Danuta Stenka.

  

O czym jest serial „Sługa Narodu”?
Główny bohater, Ignacy Konieczny, to 36-letnim rozwodnik. Jest lubianym nauczycielem i porządnym człowiekiem. Gdy zostaje prezydentem, odrzuca wszelkie przywileje oraz wygody i nadal dojeżdża do pracy rowerem. W polskiej wersji serialu w roli głównej Marcin Hycnar. Poza nim i Danutą Stenką w obsadzie także m.in. Krzysztof Dracz, Dorota Kolak, Sławomir Orzechowski, Magdalena Popławska i Izabela Dąbrowska. Za reżyserię odpowiada Maciej Bieliński, a nadzór artystyczny nad produkcją sprawuje Okił Khamidow.

Sługa narodu w sobotę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat