2023-01-29

Jarek Gruda: Staż u Mateusza Gesslera na wysokich obrotach

To część nagrody, którą otrzymał jako triumfator siódmej edycji „Hell's Kitchen”. Po kulinarnych wyzwaniach i wymagających serwisach w show zwycięzca oprócz 100 tysięcy złotych otrzymał także możliwość nauki w jednym z lokali prowadzącego kulinarny program. Jarek Gruda w rozmowie z POLSAT.PL opowiedział o swoich wrażeniach z pracy w restauracji Mateusza Gesslera.

Oglądaj Hell's Kitchen online na polsatboxgo.pl.

Duża porcja nauki
Jarek Gruda w przeszłości pracował w czterech lokalach, w których uczył się kucharskiego fachu. Podczas pobytu w „Hell's Kitchen” mierzył się z wieloma wyzwaniami, dzięki którym nabył nowe umiejętności. A jak ocenia staż w restauracji Mateusza Gesslera? - Sporo pracy i nauki. Od razu to było wejście na wysokie obroty. W programie było ciężej, bo tutaj wszystko pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna. Tam zawsze było widmo, że coś może się nie udać - mówi.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JAJO (@jarek.gruda)

Prestiżowy lokal „od kuchni”
Praca u prowadzącego program to okazja, aby poznać funkcjonowanie cenionego przez gości i krytyków kulinarnych miejsca. - Wiele rzeczy sobie odświeżyłem. Zobaczyłem, jak działa restauracja na najwyższym poziomie. W jaki sposób to wszystko wygląda technicznie, jak podzielone są sekcje, jak to wszystko jest zorganizowane - zaznacza. - Mateusz Gessler to bardzo ciepła i miła osoba o ogromnej wiedzy. Czuć respekt. Ekipa jest super, aż chce się pracować - dodaje Jarek Gruda.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JAJO (@jarek.gruda)

Jakim kucharzem jest teraz Jarek?
Wszystkie nowe doświadczenia zebrane na przestrzeni kilku miesięcy wpłynęły na pracę w kuchni. - Moja kreatywność działa lepiej, kiedy jestem bardziej pewny siebie. Na pewno stałem się bardziej poukładany, w moich działaniach jest mniej chaosu - podkreśla zwycięzca 7. edycji „Hell's Kitchen”.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Hells Kitchen Polska (@hellskitchenpolska)

Plany na przyszłość
W programie Jarek Gruda podzielił się swoim marzeniem, jakim jest otwarcie lokalu serwującego śniadania. - Plany się nie zmieniły, cały czas mam to z tyłu głowy, ale nadal zbieram fundusze. W sezonie letnim chciałbym, żeby dwa moje foodtrucki działały w Szczecinie i Warszawie - opowiada. Inną sferą jest działalność w mediach społecznościowych. - Jestem w nich aktywny. Na Instagramie cały czas pokazuję swoje przepisy, zacząłem prowadzić przegląd gastro absurdów, a będę jeszcze polecał profile o gotowaniu, które warto śledzić. Niebawem chcę ruszyć z podkastem - zdradza.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez JAJO (@jarek.gruda)

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat